Вища освіта в Чехії, навчання в Чехії для українців: ціна, іспити 2024-2025 - Atlas

Не секрет, що чеська освіта характеризується високою якістю та доступністю навчальних програм, а ВНЗ країни входять до складу верхніх рядів світових освітніх і наукових рейтингів. Вступом до Чехії цікавиться чи не кожен другий українець – а все через те, що Чехія належить до країн, де іноземні абітурієнти навчаються за рівними умовами із громадянами ЄС. Всього в чеських вузах навчається 45 тисяч іноземних студентів, з них безкоштовно чеською мовою – 38 тисяч. Давайте докладніше ознайомимося з особливостями вступу та навчання в Чехії.

Переваги навчання в Чехії

Чехія – одна з найпривабливіших країн для українського абітурієнта, оскільки має низку переваг, серед яких відзначимо наступні.

 1. Можливість безкоштовного навчання для українців, які володіють чеською мовою.
  У абітурієнта, який вирішив навчатися в Чехії, є вибір: пройти платно англомовну програму або ж пройти безкоштовно програму чеською мовою. Як правило, рішення приймається на користь останнього варіанту, оскільки чеську мову можна запросто вивчити самостійно, адже вона належить до слов’янської групи мов. Що стосується питання часу – року вам буде досить, щоб гідно заговорити чеською.
 2. Диплом, який визнається всім світом.
 3. Ціни на харчування та проживання нижчі, ніж в інших європейських країнах, при цьому високий рівень життя.
 4. Можливість поєднання навчання з роботою.
 5. Адекватна вартість платних англомовних програм.
 6. Інтуїтивно зрозуміле мовне середовище.
 7. Проживання у красивому місті – Празі (значна частина університетських кампусів знаходиться саме тут).
Відгуки наших клієнтів

Всім привіт! Я студент канадського коледжу спеціальності Computer Science. Навчаюся у місті Ванкувер, дуже гарне та комфортне місто для життя. Саме тут можна поєднати навчання, прогулянки з друзями по місту та виїзди на природу неймовірної краси в межах міста. А найголовніше що гнучкий графік навчання дозволяє поєднати все це і навіть залишається час на дорогоцінний сон який так необхідний для студента. Хочу подякувати компанії Атлас, а особливо Аліні, яка консультувала мене про навчання в Канаді. Дуже задоволений співпрацею.

Роман Герасименко - Langara College, Ванкувер, Канада

1,5 часа индивидуального занятия с носителем английского языка пролетают незаметно. Всё чётко, ясно и системно. А знаете, я уже и не помню, когда делала домашку с такой радостью)) Теперь вообще не боюсь этого теста, страх исчез. Спасибо огромное! Вы самые лучшие курсы по IELTS!

Олександра Харченко - підготовка до IELTS, ATLAS Academy

Університет дуже сподобався. Приємні викладачі, які одразу розповідають про всі можливості, велика кількість заходів для студентів, в тому числі знайомство в перший день. Також є велика кількість спортивних клубів і команд. Сам університет з відмінним сучасним ремонтом і смарт дошками, всередині є дуже приємна тераса, де можна також провести час між уроками.  Університет надає багато різних можливостей по стажуванню, а також презентували дуже приємні і корисні подарунки у вигляді павербанка, флешки, пляшки для води, шопер і худі. Загалом ...

Поліна Яценко - Global Business School Barcelona, Іспанія

Хочу подякувати Вам за прекрасний табір! Доньці дуже сподобалось. Куратори завжди були на звʼязку. Атмосфера неймовірна! Дякую велике!

Тетяна Кононенко - мовний табір ISN, Чехія

В этом сентябре благодаря компании Атлас я поехала учиться в колледж Джорджа Брауна в Торонто на специальность Бизнес Администрирование и Маркетинг. В этом семестре все мои занятия проходили онлайн, но это не помешало мне насладиться периодом обучения, узнать много нового и убедиться в том, что выбранная мною специальность – именно то, чем я хочу заниматься. Ко всему этому я очень рада, что изучала английский язык в Атласе, потому что полученные знания определенно помогли и помогают мне жить в Канаде!

Ксенія Почуєва, George Brown College, Канада

Вдруге відпочиваємо влітку з Атласом. Навчання та відпочинок на найвищому рівні. Велике спасибі дівчатам, які працювали з нашими дітьми у липні 2021 року.

Ольга Кишинська - Atlas Camp

Хочу подякувати за вибір школи. Я навчалася у Stafford House Calgary. Це був неймовірний час для мене. Я мала можливість познайомитися і спілкуватися з студентами з усього світу, дружня атмосфера, найкращі викладачі. В школі усі студенти спілкуються виключно англійською мовою, це дуже допомагає в практикуванні мови та допомагає розвивати комунікаційні здібності. Дівчата були постійно на зв‘язку зі мною, а також домовилися про навчання на дуже вигідних умовах. Якщо у вас є сумніви, то відкиньте їх і прямуйте до своєї цілі, це буде незабутн...

Анастасія Войталюк - мовна школа Stafford House, Канада

Хочу поблагодарить компанию Atlas за поиск, оформление и всяческую помощь в поступлении в Georgian College в Канаде. Atlas мне порекомендовали друзья, которые уехали в Канаду на год раньше меня.  Я поступил на программу Computer Science – Network Technician. Колледж и программа просто супер. Я счастлив и думаю что сейчас начались мои лучшие года в жизни. Девочки из Atlas  помогли мне оформить все документы, связались с колледжем и взяли на себя все вопро...

Юрій Карпенко - Georgian College, Канада

Привіт всім студентам і просто любителям пригод. Повернувшись з Лондона декілька днів тому, можу з впевненістю сказати воно того варте! Об’їздивши майже всю Європу, моєю мрією все ще лишався Лондон. Через необхідність відкриття Британської візи ніяк не виходило туди потрапити. Про можливість поєднати навчання з відпочинком дізналась від подруги і на 100% рада що поїхала. Моє навчання проходило в ранкові години, група 10-12 людей, викладач super open mind знаходив підхід до кожного і засвоювати матеріал було достатньо легко і не менш...

Марія Туник - мовні курси, Kensington Academy of English, Лондон, Великобританія

Ми хочемо висловити щиру подяку міжнародній компанії ATLAS за надану можливість відвідати курс з англійської мови в одному з найкращих коледжів Лондону David Game College. Це була незабутня, надзвичайно насичена, інформативна поїздка, яка надала нам змогу збагатити свій досвід та набути нових знань, розширити світогляд та стати справжніми культурними дипломатами України, несучи позитивний меседж іншим слухачам з багатьох країн. Щодо побуту, то варто наголосити про надзвичайно зручне розташування коледжу та гуртожитку (центр Лондону) ̵...

Куделько З.Б., Богатирець В.В. та студенти ЧНУ - David Game College, Лондон, Великобританія
Кращі табори в одному місці
Ми збираємо для вас найкращі пропозиції в одному місці
Безкоштовні послуги
Заявки до навчальних закладів напряму
Ваші замовлення, зроблені на нашому порталі, потрапляють безпосередньо в навчальні заклади.
Тематичні новини
Виграй гранд на навчання в Чехії!

Свята добігають кінця, а подарунки тривають! Унікальна пропозиція від Освітнього центру Association – річний курс чеської мови абсолютно безкоштовно! Успей зареєструватися до 31 січня! У кожного є шанс, адже сертифікатів на безкоштовний річний курс – 3! Для участі в цьому розіграші Вам необхідно: – заповнити заявку на участь – написати мотиваційне есе «Чому саме я …

Зимові канікули в Празі з ATLAS

Зимові канікули в Празі з ATLAS і ОЦ Association Відбудеться зимова поїздка в Освітній центр Association. Метою поїздки є вивчення англійської мови і знайомство з культурою країни. ОЦ Association знаходиться в столиці Чехії, Празі. Це мовна школа з правом прийому державного мовного іспиту, а також є партнером державного університету імені Пуркіне. Навчаючись тут, студенти не …

Система вищої освіти в Чехії

Відповідно до європейських стандартів, здобуття вищої освіти займає у студента 5-6 років (до отримання ступеня магістра):

 • Бакалаврат – 3 роки. Перездавати іспити на ступінь можна не більше 3-х разів.
 • Майстер – 2-3 роки, залежно від обраної спеціальності.
 • Докторантура – 3 роки із урахуванням захисту дисертації.

Як і в будь-якій країні Європи, можна отримати другу освіту в Чехії, як вищу, так і середню професійну. Або продовжити навчання в магістратурі Чехії. Залежно від приналежності та особливостей обраного ВНЗ Чехії, для іноземців навчання може бути платним або безкоштовним.

Особливості вступу та навчання

Оскільки на отримання середньої освіти в Чехії відводиться 13 років, український абітурієнт не може вступити до чеського ВНЗ відразу ж після закінчення школи. Існує ряд програм підготовки, що включають як оволодіння мовою, так і вивчення саме тих предметів або збільшення обсягу знань з окремих дисциплін, що робить можливим надолужити зайвий рік для надходження.

Крім того, є і такий варіант: можна закінчити в Чехії старшу школу та отримати національний диплом «Maturita». В такому випадку надходження на безкоштовну програму гарантовано, адже з дипломом «Maturita» мовна компетентність абітурієнта ні у кого не викличе сумнівів.

Якщо зовсім немає бажання вчитися в чеській школі і на підготовчих програмах, можна побути один-два курси студентом вітчизняного ВНЗ за подібною спеціальністю, вивчити на курсах ATLAS Academy чеську мову та подати атестат разом із випискою з ВНЗ, а також із сертифікатом курсів.

Що стосується іспитів, то національне тестування не потрібне. Для деяких факультетів досить високого середнього бала атестата, інші проводять вступні іспити з профільних предметів. Але не забувайте, що для безкоштовного навчання в Чехії всі іноземці зобов’язані підтвердити володіння державною мовою.

ВНЗ Чехії діляться на дві групи: приватні і державні. У приватних зосереджена велика кількість англомовних програм. Відповідно, викладання та складання іспитів організовані англійською мовою і для успішного навчання в такому середовищі необхідна наявність сертифікату про відмінне володіння іноземною мовою. У державних ВНЗ представлені програми чеською мовою (університет Брно, Університет Масарика). Для отримання безкоштовної освіти в державному ВНЗ українському абітурієнту необхідно вивчити чеську мову та здати спеціальний мовний іспит, після якого почнеться процес розгляду навчальним закладом документів вступника. При виборі платної освіти знання чеської мови не є обов’язковим.

Вартість навчання в Чехії для українців

Як вже згадувалось, у всіх державних чеських ВНЗ навчання чеською мовою є безкоштовним, а в приватних інститутах та університетах, а також на англомовних відділеннях національних ВНЗ – навпаки, платним. Вартість платної освіти в Чехії невисока – від 740 EUR / семестр (Інститут Карла Енгліша). Крім того, існують спеціальні програми лояльності та стипендії для відмінників, а в кампусах вищих навчальних закладів є безкоштовні гуртожитки.

Вартість проживання в Чехії

Якщо Ви будете вчитися в Празі, то зможете оселитися в гуртожитку за 250 EUR на місяць. Для студентів з Брно щомісячне проживання дешевше – від 150 до 200 EUR. На харчування, проїзд і витрати на канцелярські товари буде потрібно до 250 EUR щомісяця. Таким чином, щомісяця проживання в Чехії буде обходитись до 500 EUR (Прага). У Брно дешевше.

Залишилися питання? Задайте їх нам!