Освіта в Німеччині для українців: в Берліні, Мюнхені, навчання в Німеччині англійською 2021

Зміст

Освіта в Німеччині

З кожним роком кількість українських абітурієнтів, які хочуть вчитися в Європі, збільшується, а питання про отримання німецького диплома стає все більш актуальним. У цій статті ми поговоримо про всі можливі аспекти вступу до німецьких навчальних закладів.

Перш за все: чому варто обрати саме Німеччину?

 • є можливість безкоштовного навчання;
 • Німеччина входить до трійки кращих країн світу за рівнем життя;
 • випускники німецьких ВНЗ можуть легко знайти гарну роботу, не покидаючи країни після закінчення навчання, а офіційне працевлаштування, у свою чергу, полегшує отримання громадянства;
 • висока якість освіти;
 • велика кількість освітніх програм.

Система освіти в Німеччині

В цілому, основні етапи та ступені німецької системи освіти є такими ж, які існіють в стандартній європейській. Вибираючи навчальний заклад, звертайте увагу на його рівень акредитації та профільну приналежність. Велика частина технічних вишів не присуджують ступенів вище магістра.

Шкільна освіта в Німеччині є безкоштовною та обов’язковою (мінімум 10 років). Повне шкільне навчання триває 12-13 років.

Структура вищої освіти наступна:

 • бакалаврат: 3-4 роки;
 • магістратура: 1-2 роки;
 • докторантура із захистом дисертації: 1-3 роки.

У медичних ВНЗ неподільна магістратура. Крім того, німецькі та іноземні випускники бакалаврату та магістратури мають право отримати другу вищу освіту в Німеччині. Отримавши ступінь бакалавра в німецькому або українському ВНЗ, ви запросто можете вступити до магістратури, або взагалі змінити професію шляхом отримання другої вищої освіти.

Підготовка з нуля
Кращі викладачі
Стрімкий прогрес

Університети Німеччини

Technische Universitat Munchen
Technische Universitat Munchen
Розташування: Мюнхен (Баварія, Німеччина)
Тип: державний університет
Мова навчання: німецька
Бакалавр: від 150 EUR / семестр
Магистр: від 150 EUR / семестр
Ruprecht-Karls-Universitat Heidelberg
Ruprecht-Karls-Universitat Heidelberg
Розташування: Гейдельберг, Баден-Вюртемберг, Німеччина
Тип: державний університет
Мова навчання: німецька
Бакалавр: 150 EUR / семестр
Магистр: 150 EUR / семестр
Ludwig-Maximilians-Universitat Munchen
Ludwig-Maximilians-Universitat Munchen
Розташування: Мюнхен (Баварія, Німеччина)
Тип: державний університет
Мова навчання: німецька
Бакалавр: 150 EUR / семестр
Магистр: 150 EUR / семестр
Albert-Ludwigs-Universitat Freiburg
Albert-Ludwigs-Universitat Freiburg
Розташування: Фрайбург, Німеччина
Тип: державний університет
Мова навчання: німецька
Бакалавр: 180 EUR / семестр
Магистр: 180 EUR / семестр
Відгуки наших клієнтів

Вдруге відпочиваємо влітку з Атласом. Навчання та відпочинок на найвищому рівні. Велике спасибі дівчатам, які працювали з нашими дітьми у липні 2021 року.

Ольга Кишинська - Atlas Camp

Обучение супер! Общежитие тоже супер!
Не просто всё нравится, а я в самом настоящем восторге! Спасибо вам большое за всё! Если бы не вы, я бы не была сейчас столь счастливой!

Надія Радченко - BPP University, Лондон, Великобританія

Школа очень хорошая: тут большой штат персонала (все всегда всё подскажут), а также чистые аудитории, оборудованные современной техникой. Резиденция недалеко – в двух минутах. Надеюсь, и в будущем побываю тут, а ещё планирую открывать новые страны: Великобританию, Ирландию, США и Канаду – чем не план?))

Лоліта Пальоха - мовні курси, AM Language Studio, Мальта

Після довгих пошуків мовного табору для сина я зупинилася на таборі «АТЛАС». Сказати що ми та наш син у захваті, не сказати нічого! Програма просто чудова, номери комфортні, персонал (що не залишав наших дітей ні на хвилину) ставився до дітей як до рідних. Скільки уваги та участі наші діти отримали за ці 10 днів не передати словами! Дякую величезне за такий чудовий відпочинок та освіту одночасно! Наступного року ми тільки до вас! Удачі всьому вашому колективу!

Вікторія Жемелко - Atlas Camp

Дякую, що допомогли мені, завжди підтримували. Обіцяю, що згодом знову звернуся до Вас.

Марина Кошкіна - EC English School, Мальта

Все чудово! Завдяки нашій з Вами сумісній праці я у країні своєї мрії!

Марина - Deakin University, Австралія

Привіт всім студентам і просто любителям пригод. Повернувшись з Лондона декілька днів тому, можу з впевненістю сказати воно того варте! Об’їздивши майже всю Європу, моєю мрією все ще лишався Лондон. Через необхідність відкриття Британської візи ніяк не виходило туди потрапити. Про можливість поєднати навчання з відпочинком дізналась від подруги і на 100% рада що поїхала. Моє навчання проходило в ранкові години, група 10-12 людей, викладач super open mind знаходив підхід до кожного і засвоювати матеріал було достатньо легко і не менш...

Марія Туник - мовні курси, Kensington Academy of English, Лондон, Великобританія

В этом сентябре благодаря компании Атлас я поехала учиться в колледж Джорджа Брауна в Торонто на специальность Бизнес Администрирование и Маркетинг. В этом семестре все мои занятия проходили онлайн, но это не помешало мне насладиться периодом обучения, узнать много нового и убедиться в том, что выбранная мною специальность – именно то, чем я хочу заниматься. Ко всему этому я очень рада, что изучала английский язык в Атласе, потому что полученные знания определенно помогли и помогают мне жить в Канаде!

Ксенія Почуєва, George Brown College, Канада

Були у денному літньому мовному таборі. Моєму 7-річному синові дуже сподобалося. Наприкінці дня він просто не хотів іти. Ставлення до дітей уважне та доброзичливе. Знайдено вдалий баланс між заняттями, прогулянками, екскурсіями. Багато пізнавальних ігор. Також у програмі табору було спілкування з носіями мови. Обід був організований у кафе, тож їжа завжди свіжоприготовлена. Побажання батьків щодо кондиціювання повністю враховано. Окремо варто відзначити випускний альбом із дитячими малюнками та текстами – було дуже приємно. Табір переверш...

Ольга Овсієнко - денний табір Atlas

Університет дуже сподобався. Приємні викладачі, які одразу розповідають про всі можливості, велика кількість заходів для студентів, в тому числі знайомство в перший день. Також є велика кількість спортивних клубів і команд. Сам університет з відмінним сучасним ремонтом і смарт дошками, всередині є дуже приємна тераса, де можна також провести час між уроками.  Університет надає багато різних можливостей по стажуванню, а також презентували дуже приємні і корисні подарунки у вигляді павербанка, флешки, пляшки для води, шопер і худі. Загалом ...

Поліна Яценко - Global Business School Barcelona, Іспанія
Кращі табори в одному місці
Ми збираємо для вас найкращі пропозиції в одному місці
Безкоштовні послуги
Заявки до навчальних закладів напряму
Ваші замовлення, зроблені на нашому порталі, потрапляють безпосередньо в навчальні заклади.
Тематичні новини
Літній табір в Берліні

Alpadia табір: Прекрасне розташування біля озера Багаточисельні спортивні майданчики та приватний пляж Розваги та магазинчики на території табору Яскраві та просторі класи для інтерактивних занять Безкоштовний WI-FI Великий вибір екскурсій та додаткових розваг Кількість годин: стандартний курс – 20 уроків / тиждень Проживання:  резиденція (3-х місні номери з ванною кімнатою) До програми входить: Проживання та харчування; Цілодобовий …

Вища освіта в Німеччині


Для вступу як до приватного, так і до державного ВНЗ необхідно володіти іноземною мовою – німецькою або англійською – на рівні В2. Як правило, навчання в державних ВНЗ на німецькомовних програмах є безкоштовним. Існує лише невеликий адміністративний внесок, який сплачують однаково всі студенти.

Система вищої освіти Німеччини представлена ​​наступними типами навчальних закладів:

 • університети;
 • вищі навчальні заклади прикладних наук;
 • консерваторія, академія чи вища школа – спеціальності в галузі мистецтва.

Всього в Німеччині функціонує 103 університета та 176 установ прикладних наук.

Оскільки для отримання німецького сертифікату про середню освіту потрібно вчитися 13 років, українські абітурієнти не можуть поїхати вчитися до університету одразу після закінчення школи.

Існує два варіанти вирішення проблеми.

Перший – вступити одразу після школи на спеціальне підготовче відділення, пов’язане з певною галуззю. Існує п’ять напрямків: економіка, медицина, гуманітарні науки, інженерія, природничі науки.

Другий варіант – закінчити хоча б один курс в українському університеті за подібною до обраної спеціальності, щоб подолати тимчасову різницю. Документа, який підтверджує, що ви успішно закінчили 1-2 курси української вищої освіти, досить для зарахування на перший курс у німецькому ВНЗ.

Підготовчий курс має назву – Штудіенколлег (Studienkolleg). Всього за рік навчання його слухачі підвищують свій рівень знань до рівня випускників німецьких шкіл, звикають до академічного середовища і життя в Німеччині.

Studienkolleg


Існує дві головні вимоги до іноземців для вступу до Studienkolleg:

 • сертифікат, що підтверджує знання німецької мови (мінімум В1);
 • шкільний атестат на «відмінно» (золота, срібна медаль), або документ, що підтверджує успішне закінчення першого курсу університету (також копію сертифіката про акредитацію вищого навчального закладу).

Відзначимо, що в Німеччині досить скептично ставляться до української освіти, тому можуть бути проблеми з документами з приватних українських ВНЗ. Перший курс краще закінчити в державному університеті.

Для отримання місця в Studienkolleg дуже важливо правильно заповнити документи і добре скласти вступні іспити. По закінченню Studienkolleg абітурієнти здають іспит Feststellungsprüfung.

Успішне складання іспиту говорить про готовність учня до продовження навчання на бакалавраті. Набір в Studienkolleg відбувається два рази в рік, але конкурс є досить високим і для гарантованого отримання місця, слід подати документи завчасно. Є приватні Studienkolleg, де навчання платне, а є безкоштовні державні, але кожного семестра необхідно вносити реєстраційні внески, які коливаються від 30 до 200 євро.

Головна витрата на період навчання в Studienkolleg – проживання. За оренду житла студенти витрачають від 600 до 800 євро на місяць. Варто зазначити, що додатково надаються студентські пільги: на проїзд в транспорті, користування бібліотеками і т. д. Крім того, випускники Studienkolleg зараховуються до університетів Німеччини без вступних іспитів.

Для іноземних студентів конкурс проходить на підставі академічної успішності в Studienkolleg, або на підставі академічної успішності на 2-х курсах українського університету, а також на підставі результатів міжнародного іспиту з німецької мови DSH або TestDAF.

Популярні спеціальності в Німеччині


Для добре розвиненої промисловості країни постійно потрібен молодий і активний персонал, який добре розбирається в сучасних реаліях, вимогах міжнародного ринку та інноваційних технологіях. Крім того, високі стандарти життя повинні підтримуватися ефективної гуманітарної і соціальної сферою, а також охороною здоров’я. Звідси випливають і найбільш «рейтингові» професії в Німеччині:

 • інженери, технологи, IT фахівці (Мюнхенський технічний університет, Університет Карлсруе);
 • екологи, експерти в галузі наук про Землю, психологи (Тюбингенский університет Еберхарда і Карла);
 • медики та юристи (Гейдельберзький університет імені Рупрехта і Карла);
 • економісти, бізнесмени, менеджери (Бізнес-школа Мюнхена).

Залишитись після навчання в Німеччині зовсім легально може кожен студент. Випускники отримують рік на пошук роботи в країні. Цього часу цілком достатньо, щоб визначитись із працевлаштуванням та отримати робочу візу.

Освіта в Німеччині: вартість навчання


Отримання першої вищої освіти в усіх державних ВНЗ Німеччини є безкоштовною як для німців, так і для іноземців, в тому числі і для українців. Потрібно тільки сплатити семестровий внесок (Semesterbeitrag) в розмірі від 113 євро.

Бізнес-освіта та навчання в Німеччині в приватних закладах – від 4900 євро/семестр (Бізнес-школа Мюнхена Європейського університету).

Практично у всіх державних закладах передбачена виплата різних стипендій за відмінне навчання, спортивні досягнення, унікальні дослідження або творчі успіхи.

Магістратура в Німеччині для українців


Для вступу до магістратури необхідний більш значний список документів, ніж на бакалаврат. Проте вступити до магістратури можна з українським дипломом бакалавра.

До базових вимог можна віднести:

 • перекладені та завірені копії про вищу освіту, копії шкільного атестата;
 • сертифікати, що підтверджують знання німецької мови;
 • резюме;
 • мотиваційний лист;
 • заяву про допуск до навчання для іноземних студентів (яку можна заповнити на сайті обраного університету).

Багато університетів висувають додаткові вимоги до вступників. Відзначимо, що хороші оцінки в дипломі бакалавра / спеціаліста відіграють величезну роль під час винесення рішення зарахувати вас. Словом, при бажанні, в українських школярів і студентів є реальна можливість вчитися в університетах Німеччини, не набагато переплачуючи, в порівнянні з витратами на українську освіту.

Залишилися питання? Задайте їх нам!