Вища освіта в Німеччині, навчання в Німеччині для українців: ціна, іспити 2024-2025 - Atlas

Чому варто здобути вищу освіту саме в Німеччині?

Як відомо, Німеччина користується особливою популярністю серед українських абітурієнтів, бажаючих отримати престижну європейську освіту. Саме ця країна регулярно займає найвищі позиції в світовому рейтингу за кількістю зареєстрованих патентів, а також у сферах машинобудування, автомобільної промисловості та медичних технологій. Система освіти в цій країні – це повна академічна свобода, кваліфікований викладацький склад та можливість для українців навчатися в найкращих вищих навчальних закладах на безоплатній або частково платній основі.

Українцям доступні близько 400 ВНЗ, більша частина яких є державними.

Крім того, освіту можна здобути і в інших спеціалізованих вищих навчальних закладах – Fachhochschulen. Різниця полягає в тому, що останні орієнтовані більш на практичне застосування теорії та мають строгий план навчання, у той самий час як класичні університети дають перспективу повноцінній науковій кар’єрі.

Виберіть відповідну програму і навчальний заклад

Technische Universitat Munchen
Technische Universitat Munchen
Розташування: Мюнхен (Баварія, Німеччина)
Тип: державний університет
Мова навчання: німецька
Бакалавр: від 150 EUR / семестр
Магистр: від 150 EUR / семестр
Ruprecht-Karls-Universitat Heidelberg
Ruprecht-Karls-Universitat Heidelberg
Розташування: Гейдельберг, Баден-Вюртемберг, Німеччина
Тип: державний університет
Мова навчання: німецька
Бакалавр: 150 EUR / семестр
Магистр: 150 EUR / семестр
Ludwig-Maximilians-Universitat Munchen
Ludwig-Maximilians-Universitat Munchen
Розташування: Мюнхен (Баварія, Німеччина)
Тип: державний університет
Мова навчання: німецька
Бакалавр: 150 EUR / семестр
Магистр: 150 EUR / семестр
Albert-Ludwigs-Universitat Freiburg
Albert-Ludwigs-Universitat Freiburg
Розташування: Фрайбург, Німеччина
Тип: державний університет
Мова навчання: німецька
Бакалавр: 180 EUR / семестр
Магистр: 180 EUR / семестр
Відгуки наших клієнтів

Хочу подякувати за вибір школи. Я навчалася у Stafford House Calgary. Це був неймовірний час для мене. Я мала можливість познайомитися і спілкуватися з студентами з усього світу, дружня атмосфера, найкращі викладачі. В школі усі студенти спілкуються виключно англійською мовою, це дуже допомагає в практикуванні мови та допомагає розвивати комунікаційні здібності. Дівчата були постійно на зв‘язку зі мною, а також домовилися про навчання на дуже вигідних умовах. Якщо у вас є сумніви, то відкиньте їх і прямуйте до своєї цілі, це буде незабутн...

Анастасія Войталюк - мовна школа Stafford House, Канада

Школа очень хорошая: тут большой штат персонала (все всегда всё подскажут), а также чистые аудитории, оборудованные современной техникой. Резиденция недалеко – в двух минутах. Надеюсь, и в будущем побываю тут, а ещё планирую открывать новые страны: Великобританию, Ирландию, США и Канаду – чем не план?))

Лоліта Пальоха - мовні курси, AM Language Studio, Мальта

Університет дуже сподобався. Приємні викладачі, які одразу розповідають про всі можливості, велика кількість заходів для студентів, в тому числі знайомство в перший день. Також є велика кількість спортивних клубів і команд. Сам університет з відмінним сучасним ремонтом і смарт дошками, всередині є дуже приємна тераса, де можна також провести час між уроками.  Університет надає багато різних можливостей по стажуванню, а також презентували дуже приємні і корисні подарунки у вигляді павербанка, флешки, пляшки для води, шопер і худі. Загалом ...

Поліна Яценко - Global Business School Barcelona, Іспанія

Всім привіт! Я студент канадського коледжу спеціальності Computer Science. Навчаюся у місті Ванкувер, дуже гарне та комфортне місто для життя. Саме тут можна поєднати навчання, прогулянки з друзями по місту та виїзди на природу неймовірної краси в межах міста. А найголовніше що гнучкий графік навчання дозволяє поєднати все це і навіть залишається час на дорогоцінний сон який так необхідний для студента. Хочу подякувати компанії Атлас, а особливо Аліні, яка консультувала мене про навчання в Канаді. Дуже задоволений співпрацею.

Роман Герасименко - Langara College, Ванкувер, Канада

Спасибо команде ATLAS за хорошо спланированное и увлекательное путешествие в Германию! Языковые курсы во Фрайбурге мне очень
понравились. Обязательно приду за помощью ещё раз и буду рекомендовать вашу образовательную компанию своим друзьям и знакомым. Всё профессионально и ответственно.

Віталій Лисенко - мовна школа Alpadia, Німеччина

Дякую, що допомогли мені, завжди підтримували. Обіцяю, що згодом знову звернуся до Вас.

Марина Кошкіна - EC English School, Мальта

Були у денному літньому мовному таборі. Моєму 7-річному синові дуже сподобалося. Наприкінці дня він просто не хотів іти. Ставлення до дітей уважне та доброзичливе. Знайдено вдалий баланс між заняттями, прогулянками, екскурсіями. Багато пізнавальних ігор. Також у програмі табору було спілкування з носіями мови. Обід був організований у кафе, тож їжа завжди свіжоприготовлена. Побажання батьків щодо кондиціювання повністю враховано. Окремо варто відзначити випускний альбом із дитячими малюнками та текстами – було дуже приємно. Табір переверш...

Ольга Овсієнко - денний табір Atlas

В этом сентябре благодаря компании Атлас я поехала учиться в колледж Джорджа Брауна в Торонто на специальность Бизнес Администрирование и Маркетинг. В этом семестре все мои занятия проходили онлайн, но это не помешало мне насладиться периодом обучения, узнать много нового и убедиться в том, что выбранная мною специальность – именно то, чем я хочу заниматься. Ко всему этому я очень рада, что изучала английский язык в Атласе, потому что полученные знания определенно помогли и помогают мне жить в Канаде!

Ксенія Почуєва, George Brown College, Канада

Ми хочемо висловити щиру подяку міжнародній компанії ATLAS за надану можливість відвідати курс з англійської мови в одному з найкращих коледжів Лондону David Game College. Це була незабутня, надзвичайно насичена, інформативна поїздка, яка надала нам змогу збагатити свій досвід та набути нових знань, розширити світогляд та стати справжніми культурними дипломатами України, несучи позитивний меседж іншим слухачам з багатьох країн. Щодо побуту, то варто наголосити про надзвичайно зручне розташування коледжу та гуртожитку (центр Лондону) ̵...

Куделько З.Б., Богатирець В.В. та студенти ЧНУ - David Game College, Лондон, Великобританія

1,5 часа индивидуального занятия с носителем английского языка пролетают незаметно. Всё чётко, ясно и системно. А знаете, я уже и не помню, когда делала домашку с такой радостью)) Теперь вообще не боюсь этого теста, страх исчез. Спасибо огромное! Вы самые лучшие курсы по IELTS!

Олександра Харченко - підготовка до IELTS, ATLAS Academy
Кращі табори в одному місці
Ми збираємо для вас найкращі пропозиції в одному місці
Безкоштовні послуги
Заявки до навчальних закладів напряму
Ваші замовлення, зроблені на нашому порталі, потрапляють безпосередньо в навчальні заклади.
Тематичні новини
Літній табір в Берліні

Alpadia табір: Прекрасне розташування біля озера Багаточисельні спортивні майданчики та приватний пляж Розваги та магазинчики на території табору Яскраві та просторі класи для інтерактивних занять Безкоштовний WI-FI Великий вибір екскурсій та додаткових розваг Кількість годин: стандартний курс – 20 уроків / тиждень Проживання:  резиденція (3-х місні номери з ванною кімнатою) До програми входить: Проживання та харчування; Цілодобовий …

Переваги вищої освіти в Німеччині для українців

Приємна, доступна вартість програм. Ціна освіти у ВНЗ для українців становить від 500 до 1500 євро за семестр. Ця цифра в кілька разів менша за вартість програм у США, Великобританії та Франції і практично відповідає рівню цін в Україні. У деяких державних навчальних закладах отримання першої та другої вищої освіти безкоштовне.

Принцип академічної свободи. Студент має право самостійно складати і коригувати свій план занять. За відгуками випускників, такий підхід є ефективним при високому рівні самодисципліни.

Можливість навчання англійською мовою в Німеччині для українців. Для іноземців, що мають недостатній рівень володіння німецькою мовою, існує ряд спеціальностей, що пропонують заняття англійською мовою.

Також офіційно студентам надається право на роботу до 120 днів на рік. Зазвичай ціна такої роботи становить 5-10 євро на годину. Маючи після випуску диплом німецького ВНЗ та досвід роботи, Ви матимете цінність на ринку праці. Університети Німеччини укладають партнерські угоди з навчальними закладами Франції, Англії та Америки, тому українцям надається можливість провести кілька семестрів в іншій країні.

Умови вступу до вищих навчальних закладів Німеччини

Для зарахування потрібно виконати дві основні вимоги.

 1. Мати достатній освітній рівень для вступу до ВНЗ: подавати документи можуть лише ті студенти, що закінчили після школи мінімум один курс українського ВНЗ або пройшли німецьку підготовчу програму Studienkolleg, що триває приблизно 1 рік та покриває різницю між українською та німецькою шкільними освітами.
 2. Добре володіти німецькою мовою (або англійською – для тих, хто вирішив обрати англомовну програму). Орієнтовний рівень: В1–С1.

Щоб здобути вищу освіту в Німеччині, не потрібно складати ніяких додаткових іспитів. Виняток – лише деякі творчі спеціальності, де зазвичай потрібно надати портфоліо, або подібні матеріали.

Список документів досить великий та індивідуальний.

Це можуть бути:

 • шкільний атестат із додатком;
 • мовні сертифікати;
 • мотиваційний лист;
 • автобіографія;
 • фотографії;
 • диплом про вищу освіту з додатком (або копія наказу про зарахування для тих, хто ще вчиться);
 • інші в залежності від конкретно вашої ситуації, обраної спеціальності і т. п.

Крім того, якщо ви збираєтесь вступати до кількох ВНЗ – будемо збирати різні пакети документів.

Підготовчий коледж (Studienkolleg)

Studienkolleg – це підготовка іноземних студентів для навчання у ВНЗ Німеччини тривалістю 1 рік. Сьогодні в Німеччині існує 26 таких підготовчих коледжів. Документи, як правило, подаються тільки через конкретний університет. У різних ВНЗ відрізняються терміни подачі документів. Навчання триває один рік і закінчується зкладанням іспитів з німецької мови та інших предметів в залежності від обраного вступником напрямку. У коледжі існує кілька напрямків курсів, які можна обрати залежно від спеціальності, яку Ви хочете вивчати у ВНЗ Німеччини.

Курс М: медицина, фармацевтика, біологія.

Курс T: математичні, технічні або природничі науки.

Курс W: Економічні, соціальні та політичні науки.

Курс G / S: Гуманітарні науки, філологія, соціальні та політичні науки.

Для вступу до коледжу необхідно також мати рівень німецької не нижче В2 і скласти відповідні вступні іспити. У більшості випадків це іспит з німецької мови. Іноді, можливі й інші вступні іспити: з математики та інших предметів (в залежності від обраної програми).

Плата за навчання у державному підготовчому коледжі невелика і складає близько 400 євро на семестр. До речі, той, хто навчається в підготовчому коледжі, вже має статус студента.

Навчання англійською в Німеччині для українців

У Німеччині можливе навчання як німецькою, так англійською мовами. Вибір англомовних спеціальностей досить широкий. Якщо Ви хочете вчитися в Німеччині англійською мовою, потрібно надати сертифікат іспиту про здачу англійської мови, як правило, TOEFL або IELTS.

Навіть якщо зараз Ви володієте мовою на недостатньому рівні, можна за короткий час підтягнути її з носієм а нашій академії, або навіть за кордоном. ATLAS Academy пропонує курси англійської та німецької мов у режимі онлайн (Skype, Zoom), а також курси німецької в Німеччині або Австрії.

Навчання німецькою

В університетах Німеччини не існує вступних іспитів, достатньо лише довести, що рівень німецької вступника підходить для навчання. Для цього необхідно надати сертифікат одного з наступних німецьких мовних іспитів:

 • TestDaF (мінімум з усіма 4);
 • DSH 2, або DSH 3.
 • Іспит німецького культурного центру ім. Гете;
 • Великий або Малий мовний диплом (Kleines oder Großes Sprachdiplom des Goethe-Instituts);
 • Мовний диплом Конференції міністерств культури другого ступеня (Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz – Stufe II.).

Тим абітурієнтам, що не володіють німецькою мовою, або чиї знання не відповідають необхідному рівню, компанія ATLAS пропонує програми вивчення німецької в Україні, або курси німецької в Німеччині.

Вартість вищої освіти в Німеччині

Освіта німецькою мовою в державних ВНЗ є безкоштовною. Хоча додатково сплачуються так звані «студентські семестрові збори» – зазвичай це 100–300 євро в семестр (зазвичай сюди включені витрати на отримання студентського квитка, користування бібліотекою, їдальнею та іншими послугами). Освіта у приватних ВНЗ Німеччини платна – як німецькою, так і англійською мовами – від 5000 євро за семестр.

Умови проживання

Практично при всіх німецьких ВНЗ є зручні студентські кампуси з досить розвиненою інфраструктурою, але місця в них отримує лише обмежена кількість студентів. Кімната в гуртожитку коштує 200–300 євро на місяць. Деяким за такі гроші вдається знімати окреме житло за межами кампуса. Дуже популярна форма оренди – WG (Wohngemeinscfiaft), коли студенти об’єднуються та знімають одну квартиру на кілька людей.

Залишилися питання? Задайте їх нам!