Освіта в Чехії, навчання в університеті, школі в Чехії для українців: ціна, іспити 2024-2025 - Atlas

Кожен абітурієнт рано чи пізно замислюється про вибір власної освіти. Це рішення не з легких, адже воно визначає подальший життєвий шлях майбутнього студента. Так як черговий освітній рівень – важливий і трудомісткий процес, абітуріенти задаються питанням про те, де вчитися, щоб отримати високоякісну перспективну освіту, але при цьому за доступною ціною.

Для цих цілей все більше студентів обирають навчання за кордоном, особливою популярністю користується Чехія. Це держава щороку зараховує кілька тисяч іноземців на програми середньої та вищої освіти безкоштовно і закріпилася у списку найбільш затребуваних країн для навчання, в тому числі для українських студентів.

Переваги навчання в Чехії для громадян України

Чехія – це держава, що знаходиться в Центральній Європі, входить до складу Європейського Союзу і відрізняється своєю неповторною історією та культурними надбаннями. З кожним роком кількість українських студентів у Чехії зростає. Це пояснюється рядом переваг такої освіти:

 • її престижністю та високою якістю;
 • вона повністю безкоштовна в державних ВНЗ чеською мовою;
 • вартість навчання в приватних університетах, а також англомовні програми і ціни на проживання в Чехіі на порядок нижчі, ніж в інших європейських державах;
 • схожі мови, культури та менталітети наших країн, що сприяє швидкій адаптації студента в Чехії;
 • Чехія – серце Європи, має територіально близьке розташування до України, що дає можливість здобути першокласну освіту недалеко від будинку;
 • в процесі придбання освіти студент отримує посвідку на проживання;
 • можливість безперешкодної подорожі по країнах Європейського Союзу;
 • диплом чеського ВНЗ визнається в усіх країнах світу;
 • доступні програми студентського обміну, подвійних дипломів та проходження стажувань із можливістю подальшого працевлаштування;
 • перспективні кар’єрні можливості та отримання робочої візи після закінчення навчання.
Підготовка з нуля
Кращі викладачі
Стрімкий прогрес
Відгуки наших клієнтів

Хочу поблагодарить компанию Atlas за поиск, оформление и всяческую помощь в поступлении в Georgian College в Канаде. Atlas мне порекомендовали друзья, которые уехали в Канаду на год раньше меня.  Я поступил на программу Computer Science – Network Technician. Колледж и программа просто супер. Я счастлив и думаю что сейчас начались мои лучшие года в жизни. Девочки из Atlas  помогли мне оформить все документы, связались с колледжем и взяли на себя все вопро...

Юрій Карпенко - Georgian College, Канада

Після довгих пошуків мовного табору для сина я зупинилася на таборі «АТЛАС». Сказати що ми та наш син у захваті, не сказати нічого! Програма просто чудова, номери комфортні, персонал (що не залишав наших дітей ні на хвилину) ставився до дітей як до рідних. Скільки уваги та участі наші діти отримали за ці 10 днів не передати словами! Дякую величезне за такий чудовий відпочинок та освіту одночасно! Наступного року ми тільки до вас! Удачі всьому вашому колективу!

Вікторія Жемелко - Atlas Camp

Хочу подякувати за вибір школи. Я навчалася у Stafford House Calgary. Це був неймовірний час для мене. Я мала можливість познайомитися і спілкуватися з студентами з усього світу, дружня атмосфера, найкращі викладачі. В школі усі студенти спілкуються виключно англійською мовою, це дуже допомагає в практикуванні мови та допомагає розвивати комунікаційні здібності. Дівчата були постійно на зв‘язку зі мною, а також домовилися про навчання на дуже вигідних умовах. Якщо у вас є сумніви, то відкиньте їх і прямуйте до своєї цілі, це буде незабутн...

Анастасія Войталюк - мовна школа Stafford House, Канада

Дякую, що допомогли мені, завжди підтримували. Обіцяю, що згодом знову звернуся до Вас.

Марина Кошкіна - EC English School, Мальта

1,5 часа индивидуального занятия с носителем английского языка пролетают незаметно. Всё чётко, ясно и системно. А знаете, я уже и не помню, когда делала домашку с такой радостью)) Теперь вообще не боюсь этого теста, страх исчез. Спасибо огромное! Вы самые лучшие курсы по IELTS!

Олександра Харченко - підготовка до IELTS, ATLAS Academy

Школа очень хорошая: тут большой штат персонала (все всегда всё подскажут), а также чистые аудитории, оборудованные современной техникой. Резиденция недалеко – в двух минутах. Надеюсь, и в будущем побываю тут, а ещё планирую открывать новые страны: Великобританию, Ирландию, США и Канаду – чем не план?))

Лоліта Пальоха - мовні курси, AM Language Studio, Мальта

Були у денному літньому мовному таборі. Моєму 7-річному синові дуже сподобалося. Наприкінці дня він просто не хотів іти. Ставлення до дітей уважне та доброзичливе. Знайдено вдалий баланс між заняттями, прогулянками, екскурсіями. Багато пізнавальних ігор. Також у програмі табору було спілкування з носіями мови. Обід був організований у кафе, тож їжа завжди свіжоприготовлена. Побажання батьків щодо кондиціювання повністю враховано. Окремо варто відзначити випускний альбом із дитячими малюнками та текстами – було дуже приємно. Табір переверш...

Ольга Овсієнко - денний табір Atlas

Всім привіт! Я студент канадського коледжу спеціальності Computer Science. Навчаюся у місті Ванкувер, дуже гарне та комфортне місто для життя. Саме тут можна поєднати навчання, прогулянки з друзями по місту та виїзди на природу неймовірної краси в межах міста. А найголовніше що гнучкий графік навчання дозволяє поєднати все це і навіть залишається час на дорогоцінний сон який так необхідний для студента. Хочу подякувати компанії Атлас, а особливо Аліні, яка консультувала мене про навчання в Канаді. Дуже задоволений співпрацею.

Роман Герасименко - Langara College, Ванкувер, Канада

Хочу подякувати Вам за прекрасний табір! Доньці дуже сподобалось. Куратори завжди були на звʼязку. Атмосфера неймовірна! Дякую велике!

Тетяна Кононенко - мовний табір ISN, Чехія

Обучение супер! Общежитие тоже супер!
Не просто всё нравится, а я в самом настоящем восторге! Спасибо вам большое за всё! Если бы не вы, я бы не была сейчас столь счастливой!

Надія Радченко - BPP University, Лондон, Великобританія
Кращі табори в одному місці
Ми збираємо для вас найкращі пропозиції в одному місці
Безкоштовні послуги
Заявки до навчальних закладів напряму
Ваші замовлення, зроблені на нашому порталі, потрапляють безпосередньо в навчальні заклади.
Тематичні новини
Виграй гранд на навчання в Чехії!

Свята добігають кінця, а подарунки тривають! Унікальна пропозиція від Освітнього центру Association – річний курс чеської мови абсолютно безкоштовно! Успей зареєструватися до 31 січня! У кожного є шанс, адже сертифікатів на безкоштовний річний курс – 3! Для участі в цьому розіграші Вам необхідно: – заповнити заявку на участь – написати мотиваційне есе «Чому саме я …

Зимові канікули в Празі з ATLAS

Зимові канікули в Празі з ATLAS і ОЦ Association Відбудеться зимова поїздка в Освітній центр Association. Метою поїздки є вивчення англійської мови і знайомство з культурою країни. ОЦ Association знаходиться в столиці Чехії, Празі. Це мовна школа з правом прийому державного мовного іспиту, а також є партнером державного університету імені Пуркіне. Навчаючись тут, студенти не …

Структура чеської системи освіти

У класичному вигляді навчання в Чехії становить кілька етапів: дошкільна, загальна, середня та вища освіта. При цьому кожен з цих елементів має свої складові. Виходячи з цього, структура чеської системи освіти виглядає наступним чином.

 1. Дошкільна освіта надається дитячими садками для дітей 3-6 років.
 2. Загальна (обов’язкова) освіта, яка забезпечується школами і включає в себе два рівні: з 1-го по 5-й клас, з 6-го по 9-й клас.
 3. Середня освіта триває від 2-х до 4-х років в залежності від типу навчального закладу.

Для отримання цього рівня в чеській системі освіти школяр може обрати наступні навчальні заклади:

 • загальноосвітня школа
 • професійний коледж
 • гімназія

 

Вища освіта так само складається з рівнів, а саме:

Бакалаврат. Тривалість навчання складає 3-4 роки, на фінальній стадії навчання студент здає державні іспити і представляє свою дипломну роботу, після чого отримує диплом бакалавра в тій чи іншій сфері. При цьому під час навчання у студентів є можливість скористатися програмами обміну, стажувань і подвійних дипломів, які пропонують університети.

Магістратура. Програми розраховані на 2-3 роки. Варто відзначити, що студент може вибрати спеціальність на магістратурі іншу, ніж та, яку він вивчав на бакалавраті, є можливість отримати основну і додаткову спеціальність. На цьому рівні чеської освіти так само доступні програми академічної мобільності. Після здачі державних іспитів і захисту дипломної роботи, випускникам технічних ВНЗ присвоюється звання інженер, а гуманітарних – магістр.

Докторантура становить 3-4 роки в формі науково-дослідницької діяльності, після закінчення якої, студенти захищають свої дисертації і отримують звання доктора філософії.

Мова навчання: чеська або іноземна?

Чехія надає іноземним студентам можливість навчання як державною, так і іншими мовами, в тому числі англійською, німецькою та російською. Який же варіант для українського абітурієнта є найвигіднішим?

Освіта в Чехії для негромадян країни чеською мовою в державних ВНЗ є безкоштовною. Для цього необхідно володіти цією мовою на рівні B2 для бакалаврських програм і С1 для магістерських. Крім того, вступні іспити, які необхідні для зарахування до державних ВНЗ, так само проводяться чеською мовою.

У той же час, багато чеських ВНЗ пропонують іноземним студентам англомовні програми. Для зарахування на них, необхідно мати рівень мови B2, який повинен строго підтверджуватися одним з міжнародних сертифікатів. При цьому варто згадати, що навчання англійською на платній основі.

Освітні програми в Чехії не обмежуються державною та англійською мовами, адже деякі ВНЗ пропонують навчання російською, німецькою, а також французькою, італійською, іспанською та іншими мовами. Єдине, що кількість таких варіантів набагато менша, а вартість досить висока. Для підбору таких програм необхідно перевіряти велику кількість ВНЗ на їх наявність.

Вартість освіти в Чехії: безкоштовні та платні програми

Безкоштовне навчання в Чехії – це більше, ніж реально. Такий варіант передбачений як для середнього, так і для всіх інших рівнів вищої освіти. За умови, якщо навчальний заклад державної форми, а мова навчання – чеська. При цьому діють наступні умови: безкоштовний рівень навчання + 1 рік. Наприклад якщо тривалість бакалаврської програми 3 роки, то 4й рік так само буде безкоштовним, якщо в силу тих чи інших обставин студент не закінчив навчання або ж скористався програмою обміну.

Необхідно позначити, що якщо студент отримав безкоштовну чеську освіту, наприклад, ступінь бакалавра, то це не вирішує його права безкоштовно навчатися на бакалавраті за іншою спеціальністю. Таким чином, для українського абітурієнта є можливість отримати безкоштовну освіту по тому ж освітньому рівню жоден раз.

Платні програми в Чехії надають іноземною мовою, а так само приватні – чеською та іншими мовами. При цьому ціни варіюються і залежать від рейтингу і типу навчального закладу, мови навчання і багатьох інших факторів.

Приклади платних програм в Чехії. Ціни вказані за рік.

Державні ВНЗ:

 • Карлов університет (5000-14000 євро, англійською мовою);
 • Вища школа економіки (3500 євро, англійською та російською мовами);
 • Чеський агротехнічний університет (350-550 євро, англійською мовою);
 • Чеський технічний університет (4500 євро, англійською мовою);
 • Південночеський університет (3000 євро, німецькою мовою).

Приватні ВНЗ:

 • Інститут фінансів та управління (1850 євро чеською мовою, 2500 – англійською);
 • Англо-Американський університет (від 4500 євро, англійською мовою);
 • Нью-Йоркський університет в Празі (від 5000 євро, англійською мовою);

 Підготовчі курси – запорука безкоштовної чеської вищої освіти.

 Для отримання безкоштовної освіти в Чехії, майбутньому студентові необхідно виконати кілька умов:

 • володіти чеською на рівні вище середнього;
 • пройти процедуру нострафікаціі (підтвердження) документів про освіту;
 • подати заяву та документи в приймальні комісії навчальних закладів;
 • підготуватися та успішно скласти вступні іспити.

Все це зробити самостійно досить складно, тому студенти мають можливість пройти підготовчі курси в Чехії різної тривалості та напрямків.

Крім підготовки до вступу, освітні центри надають комплексну підтримку протягом всього курсу: допомагають зібрати всі документи для нострифікації і подати їх до обраних університетів.

Навчання на підготовчому курсі виглядає наступним чином:

 • 1 семестр (вересень – грудень): підготовка документів до нострифікації, інтенсивне вивчення чеської мови разом із професійними лекторами. Також у першому півріччі в розкладі з’являються заняття по блокам, де студентів вже готують до вступних іспитів за обраною спеціальністю.
 • 2 семестр (січень – травень): підготовка до здачі нострифікації, вивчення профільних предметів, відвідування університетів та освітніх виставок, подача електронних заяв для надходження за підтримки освітніх центрів.

Вартість семестрових підготовчих курсів складає 2700-3000 євро, а річних 3700-5000 євро.

Середня чеська освіта для українців

 У Чехії в середній школі навчаються 13 років. Щоб мати можливість на підставі атестата, отриманого в Україні, вступити до чеського університета, необхідно пройти нострифікацію. Щоб визнати дійсною вашу освіту, звіряють кількість годин, які ви витратили на вивчення кожного предмета з чеськими стандартами. Якщо по якомусь предмету буде не вистачати годин, вам доведеться скласти іспит з цього предмету.

У той же час є хороша альтернатива для того, щоб обійти цей трудомісткий процес, – здобути середню освіту в Чехії після 9 класу, адже це має масу переваг, а саме:

 • занурення в мовне середовище;
 • європейська середня освіта;
 • визнання атестата у всіх країнах Європи та відсутність необхідності в його нострифікації для чеських ВНЗ;
 • додаткова перевага для отримання громадянства Чехії;
 • безкоштовне навчання в будь-якому державному ВНЗ.

Тривалість середньої чеської освіти для українців – 4 роки.

Основні вимоги:

 • закордонний паспорт;
 • атестат української школи після 9 класу;
 • офіційний дозвіл батьків для виїзду школяра за кордон;
 • довідка про відсутність судимості;
 • володіння англійською, німецькою чи французькою мовою;
 • скайп-бесіда / вступні іспити.

Процес поступлення становить два основних пункти:

 • Подача заяв на вступ: до 1 березня (до 30 листопада – творчі спеціальності)
 • Вступні іспити: з 12 по 30 квітня (з 6 по 10 січня – творчі спеціальності)

Так само необхідно зазначити, що існують підготовчі курси для середньої освіти в Чехії після 9 класу подібні до тих, які надають освітні центри для зарахування на програми вищої освіти. Ціна такої підготовки становить близько 4000 євро.

Вища освіта в Чехії для українських студентів: форма навчання, вимоги до вступу, процедура зарахування

В Чехії можна зустріти три форми навчання: очну (денну), заочну (дистанційну) і комбіновану. Заочна форма має місце в приватних ВНЗ, в той же час практично не практикується в державних навчальних закладах. Комбінована форма складається з очної та дистанційної, її особливості:

 • передбачає стисле вивчення курсу;
 • студенти зустрічаються з викладачами 1 або 2 рази на два тижні;
 • у правах та обов’язках прирівнюються до студентів очної форми;
 • їх навчальний план фіксований, не мають права обирати факультативи.

Які ж вимоги для того, щоб стати студентом чеського ВНЗ?

 • знання чеської мови на рівні B2 для бакалаврату, C1 – магістратури. Для англомовних програм – знання англійської на рівні С1, що підтверджується міжнародними сертифікатами.
 • наявність документа про освіту (шкільний атестат, диплом бакалавра або магістра) та його нострафікація;
 • вступні іспити;
 • перебувати в Чехії на законних підставах.

При цьому для Чехії не потрібні результати національного ЗНО.

Процедура зарахування до вищих навчальних закладів передбачає такі етапи:

 • Подача заяв на вступ: до 31 березня (можна подавати заявки в необмежену кількість університетів).
 • Вступні іспити: травень-червень.
 • Рішення про зарахування: липень-серпень.

Гранти та стипендії на навчання в Чехії

У Чехії для іноземних, в тому числі для українських студентів існують гранти і стипендії, які надаються урядом, вищими навчальними закладами, а також комерційними та некомерційними фондами та організаціями. У той же час у напрямку вони можуть бути: за навчання, на проживання, соціальні, за особливі заслуги, докторські, на навчання за кордоном та інші. З популярних слід виділити наступні:

 • Стипендія уряду Чехії студентам з країн, що розвиваються. Покриває вартість навчання та проживання. Доступна по освітніх програмах в сфері економіки, енергетики, сільського господарства та інформаційних технологіях.
 • Стипендія Вишеградського фонду. Має індивідуальний характер, видається на строк до 4 місяців і доступна ма програмах магістратури та докторантури.
 • Програма Erasmus +. Дає право на навчання в універсітетах партнерах від 3 до 12 місяців безплатно.
 • Стипендія Йосипа Добровського, яка видається для дослідників.

Серед університетів, які пропонують стипендії слід виділити наступні:

 • Брно технологічний університет
 • Чеський технічний університет
 • Чеський університет життя і науки
 • Університет Чарльза
 • Карлов університет
 • Масариковскій університет
 • Мендельскій університет та інші.

Список державних ВНЗ Чехії

 У Чехії розташовано 26 державних ВНЗ:

Карлов університет у Празі http://www.cuni.cz

Економічний інститут у Празі http://www.vse.cz

Чеський технічний університет у Празі http://www.cvut.cz

Чеський технічний університет у Брно http://www.vutbr.cz

Остравський університет у м. Острава http://www.osu.cz

Університет ім. Масарика у Брно http://www.muni.cz

Університет Палацького в Оломоуці http://www.upol.cz/

Академія мистецтва, архітектури і дизайну в Празі http://www.vsup.cz

Академія образотворчих мистецтв у Празі www.avu.cz

Академія витончених мистецтв у Празі http://www.amu.cz

Чеський землеробський університет у Празі www.czu.cz

Академія музики імені Яначека www.jamu.cz

Югочешскій університет www.jcu.cz

Університет імені Менделя в Брно www.mendelu.cz

Селезський університет в Опаве www.slu.cz

Технічний університет у Ліберці www.tul.cz

Університет у Градце Краловому www.uhk.cz

Університет Яна Євангелісти Пуркине в Усті-над-Лабем www.ujep.cz

Пардубицький університет www.upce.cz

Університет імені Томаша Баті в Зліні www.utb.cz

Університет ветеринарії та фармацевтики в Брно www.vfu.cz

Гірський Технічний університет в Остраві www.vsb.cz

Вища хіміко-технологічна школа в Празі www.vscht.cz

Вища політехнічна школа у Йіглаве www.vspj.cz

Вища технічна та економічна школа в Чеських Будеєвицях www.vstecb.cz

Популярні спеціальності в чеських ВНЗ

 • Дизайн та архітектура
 • Економіка
 • Медицина
 • Юриспруденція
 • Соціальні та гуманітарні науки (політологія, журналістика)
 • Іноземні мови
 • Туризм
 • Маркетинг, менеджмент
 • Технічні напрямки
 • Міжнародні відносини

Кар’єра і безмежні можливості для випускників ВНЗ Чехії

Чеський диплом про вищу освіту європейського зразка відкриває набагато більше можливостей перед українськими студентами після його отримання.

По-перше, на території Чехії знаходиться велика кількість представництв та філій відомих світових компаній з різних сфер, в тому числі Microsoft, Lufthanse, IKEA. Це означає, що у випускників є можливість пройти практику в міжнародний фірмі і в перспективі працевлаштуватися.

По-друге, чеський диплом визнається в будь-якій країні Європейського Союзу, що ще більше розширює кар’єрні можливості для випускників.

Залишилися питання? Задайте їх нам!