Harvard University
Про ВНЗ
Гарвардський Університет – Harvard University – один з найвідоміших і найстаріших університетів США, випускники якого стають представниками політичної та наукової еліти всього світу. Університет розташувався в науковому містечку під назвою Кембридж, який знаходиться в штаті Массачусетс. Гарвард входить в асоціацію 8-ми приватних університетів США – «Лігу Плюща», яка знаменита своєю елітарністю і високими стандартами освіти.
Гарвард носить статус найстарішого університету Сполучених Штатів, вуз був заснований в 1636 році. Навчальний заклад назвали в честь філантропа і мецената Джона Гарварда, який заповідав університету свою бібліотеку і частина майна. Цікаво, що ще в 1643 році в Гарварді був створений фонд для підтримки розробок і наукових досліджень – один з перших в світі. Якщо в XVII столітті тут в основному викладали богословські науки, то вже до середини XVIII століття вектор навчання змістився в бік світських наук.
У XIX столітті навчальний заклад обзавелося фірмовим червоним кольором, коли представники Гарварда наділи на регату темно-червоні хустки, щоб їх було краще видно. З тих пір багряний є незмінним символом Гарварда. На початку XX століття коледж змінив свій статус на університетський.
Сьогодні Harvard University – один з найбільш елітарних і авторитетних вузів світу. Університет славиться своєю школою бізнесу і розробками в самих різних областях науки, більшість з яких фінансуються урядом.
У 2017 році група вчених Гарварду змогла вперше в історії перетворити водень в метал – його використання в ракетобудуванні відкриє нові рубежі в освоєнні космосу.
Гарвардські біоінженери винайшли в 2017 році пластичного робота, який зможе запобігати інфаркти і автоматично підтримувати роботу серця.
У 2014 році дослідники Гарварду знайшли підтвердження теорії космічної інфляції, яка описує процес Великого вибуху.
У вузі працюють над створенням «еліксиру молодості», перші результати тестування еліксиру виявилися успішними.
У 2014 році вчені Гарварду створили недорогий детектор для моніторингу діабету та інших захворювань. Детектор коштує близько 25 USD і важить 2 унції, він буде використовуватися в найбідніших регіонах планети.
Вчені Гарварду в співдружності з дослідниками Массачусетського Технологічного Інституту винайшли метод збереження сонячної енергії в молекулах, який в подальшому дозволить використовувати екологічно чисту енергію в побутових цілях (приготування їжі, підігрів води, опалення приватних будинків та квартир).
Група дослідників з Гарвардського і Массачусетського Технологічного Інституту спільно займається перепрограмуванням клітин живих організмів для створення ефективної клітинної терапії, яка дозволить тканинам швидше регенерувати після серйозних пошкоджень, що може стати вирішенням проблеми захворювань щитовидної залози або цукрового діабету.
Чому варто обрати саме Harvard?
- Головний кампус Гарвардського університету розташувався на 85 гектарах землі. Тут знаходяться навчальні корпуси, бібліотеки, спортивні установи, а також гуртожитки для учнів першого курсу. Решта студентські резиденції знаходяться неподалік, на мальовничому узбережжі річки Чарльз.
- Студенти з хорошою успішністю або іншими досягненнями живуть в спеціальних будинках, названих на честь президентів країни, університету або великих вчених.
- Гарвардська школа бізнесу і Гарвардський стадіон знаходяться в бостонському районі Аллстон на 145 гектарах.
- Гарвард володіє найбільшим ендаумент (фінансові пожертви) в світі. Його розмір у 2013 році склав 323 USD млрд. Крім того, в порівнянні з іншими престижними вузами, саме випускники Гарварду частіше стають мільярдерами.
- Harvard Library – найбільша академічна бібліотека США.
- Гарвардський університет в своєму розпорядженні кілька власними музеями з багатющими колекціями. Художній музей включає в себе музей Фогга, Музей Буша-Райзінгера, Музей Саклера з зборами робіт імпресіоністів, прерафаелітів, експресіоністів, а також з колекціями творів мистецтв Сходу.
- Гарвардський музей природної історії включає Мінералогічний музей, Музей порівняльної зоології, Ботанічний музей. Тут також працює Центр образотворчих мистецтв, побудований за проектом архітектора Ле Корбюзьє, Музей археології та етнології, Музей семітської культури.
Стипендії
Вважається, що навчання в Гарвардському університеті по кишені тільки обраним, але це не так: 2/3 студентів отримують матеріальну підтримку. Вуз враховує фінансові можливості кожного учня. Гарвардський університет готовий взяти на себе всі витрати, що стосуються навчання студента у вузі, або ж покрити якусь їх частину. Наприклад, розмір допомоги визначається наступним чином: батьки студента (або він сам) повинні внести певну суму за навчання (в залежності від загальних доходів сім’ї), до цієї суми додаються особисті вкладення учня (наприклад, від літньої підробітку і зайнятості під час навчання ), а також допомога від сторонніх фондів. Після підрахунку загальної суми стипендіальний комітет Гарвардського університету (Committee on General Scholarships) приймає рішення про призначення матеріальної допомоги студенту.
Гарвардський університет, будучи одним з найбільш престижних у всьому світі, має в своєму розпорядженні величезними фондами для підтримки студентів з малозабезпечених сімей. Схема фінансової допомоги дуже проста: якщо студент успішно пройшов конкурс на вступ, але не може дозволити собі покрити всі витрати на навчання, то університет дає 100% гарантію матеріальної допомоги. Для отримання фінансування досить надати документи, що підтверджують, що річний дохід батьків не перевищує 65,000 USD в рік – в цьому випадку Гарвардський університет бере на себе майже всі витрати.
Факультети
Гарвардський університет є найсильнішим освітнім і дослідницьким центром, який в рівній мірі досяг успіху у викладанні гуманітарних, природничих і технічних наук. У складі вузу знаходяться 12 коледжів і факультетів. Faculty of Arts and Sciences (факультет мистецтв і наук) є найбільш великим підрозділом Гарвардського університету. Він складається з Гарвард-коледжу для студентів-бакалаврів і Вищої школи наук і мистецтв, де навчаються майбутні магістри і аспіранти.
На базі університету також працює школа дизайну, педагогічних наук, медицини, стоматології, богослов’я, права і Гарвардська школа бізнесу, в якій студенти можуть отримати ступінь MBA або ступінь доктора наук в області бізнесу. У вузі почесне місце займає Гарвардський інститут державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді і Інститут громадської охорони здоров’я.
До найпопулярніших напрямках Harvard University відносяться медицина, економіка, бізнес, право і політологія.
Відомі випускники
Harvard University закінчили 8 президентів США, в їх числі і Барак Обама, Джон Кеннеді і Франклін Рузвельт. Серед випускників, викладачів і співробітників Гарвардського університету значиться 150 нобелівських лауреатів.
- Марк Цукерберг – американський підприємець, програміст, засновник і керівник компанії Facebook. Пішов з першого курсу бакалаврату, але отримав почесний ступінь доктора права в 2017 році.
- Білл Гейтс – американський бізнесмен, філантроп і громадський діяч, один із засновників компанії Microsoft, є засновником і головою благодійної організації Білла і Міранди Гейтс.
- Девід Рокфеллер – американський державний діяч, підприємець, банкір, є онуком першого доларового мільярдера Джона Рокфеллера.
- Дарен Аранофськи – відомий в Голлівуді режисер, автор фільмів «Реквієм за мрією» і «Чорний лебідь».
- Метт Деймон – відомий американський актор, продюсер і сценарист, народився і виріс в Кембриджі. У 1998 році став лауреатом відразу двох престижних премій – «Оскар» і «Золотий Глобус» за сценарій до фільму «Розумниця Уілл Хантінг».
- Наталі Портман – американська актриса кіно і театру, продюсер, сценарист і кінорежисер. У 2011 році стала володаркою цілої низки престижних кінематографічних премій: BAFTA, «Оскар» і «Золотий глобус» за головну роль у стрічці «Чорний лебідь».
Цікаві факти
- Щорічно в Гарвардському університеті вручається премія за найбільш сумнівні або дотепні наукові досягнення останнього року – Шнобелівська премія (Ig Nobel Prize). Під словом “сумнівні” розуміються дослідження типу “чому п’яні вважають себе привабливими” або “як слухають оперу миші з пересадженим серцем” і т. Д.
- Територія Гарвардського університету десятки разів ставала знімальним майданчиком для кіно і серіалів. Тут знімали фільм «Соціальна мережа» (The Social Network), «Спартанець» (Spartan), «Ангели і демони» ( «Angels & Demons»), «Розумниця Уілл Хантінг» (Good Will Hunting).
- Навчальний заклад є місцем дії літературних творів. Університет описаний в романі Вільяма Фолкнера «Шум і лють» (The Sound and the Fury).
- Біля входу в Гарвард Ярд стоїть пам’ятник, на якому написано «Джон Гарвард. Засновник. 1638 ». Учні називають його «статуєю трьох обманів». Справа в тому, що Гарвард був меценатом вузу, але не засновником. Прийнято вважати, що історія навчального закладу ведеться з 1636 року, а не з 1638-го. Крім того, це зовсім не Гарвард, а лише його образ, списаний з звичайного студента. Історія не зберегла портретів або згадок про те, як виглядав знаменитий філантроп Джон Гарвард, ім’я якого сьогодні відомо на весь світ.