McGill University
Про університет
Університет Макгілла – McGill University – старовинний навчальний заклад, розташований на території франкомовного штату Квебек в канадському місті Монреаль. Університет має ім’я британського бізнесмена та філантропа Джеймса Макгілла, який заповів свій маєток і 10 000 фунтів на розвиток освіти в Монреалі. В 1829 році двері університету Макгілл відрились для спраглих до знань студентів. Університет Макгілла входить в світовий топ-25 та відомий як найсильніший ВНЗ Канади.
Університет Макгілла має відмінну репутацію серед навчальних закладів Північної Америки. В академічному рейтингу особливо виділяють факультети інженерної справи (зокрема, гірське будівництво), бізнес-управління та департамент мистецтв, а сама школу пластичних мистецтв (танець, балет і театр). Медичний науково-дослідницький центр при університеті Макгілла 11 років поспіль визнається найкращим серед медичних університетів Канади. Добру репутацію мають факультети психології та стоматології.
Університет Макгілла відомий своєю активною науковою діяльністю: дослідницькі роботи в галузі лінгвістики, екології, географії, хімії, сільського та лісового господарства мають високий рівень цитування.
Вимоги до вступу в McGill University
- Для вступу до університета Макгілл іноземні студенти повинні надати атестат або диплом про вже отриману освіту, в перекладі на англійську мову.
- Оскільки всі курси в університеті Макгілла викладаються англійською мовою, рівень володіння повинен бути не нижче рівня Upper-Intermediate, що відповідає 6.5 балам за шкалою IELTS.
- При поданні документів абітурієнт повинен сплатити реєстраційний внесок. Його сумма складає 103 USD (144 USD для вступу на медичний факультет). Студенти, які вступають на музичні факультети, сплачують 63 USD за прослуховування.
- Деякі факультети приймають рішення про вступ студента на основі портфоліо або рекомендаційних листів.
Термін подання заяв на вступ: осінній набір продовжується до 1 березня, зимовий набір – до 1 липня, весняно-літній набір – до 1 листопада.
Стипендії в університеті Макгілла
Для іноземця вартість навчання на програмах бакалавра складає 15 000 USD (вартість вказана в канадських доларах). Студенти медичної школи повинні розраховувати на суму близько 39 000 USD за рік. Програма магістра буде коштувати приблизно 16 000 USD. Середньорічна вартість проживання в гуртожитках університету з урахуванням харчування та особистих витрат різниться від 11 290 USD до 18 000 USD. Отримати стипендію в університеті Макгілла можна за досягнення у навчанні. Розмір академічної стипендії може складати 3000 USD, 5000 USD або 10 000 USD на рік. За програмою РВЕЕЕ виділяють від 25 000 USD на допомогу іноземним студентам, які не мають постійної прописки в Канаді. При університеті існують «екстренні кредити» для студентів, які знаходяться в надзвичайних фінансових труднощах: необхідність в ліках, непередбачувані ситуації (пожежа, потоп та ін.), крадіжка і тому подібне. При університеті Макгілла працює унікальна програма SSAO для тих, перед ким постало питання управління своїми витратами. Консультанти інформують студентів про те, як правильно формувати бюджет, планувати витрати та уникати боргових ям.
Облаштування університету Макгілла
Університет Макгілла розташований в центрі Монреалю у підніжжя Королівської Гори. Район Мілтон Парк, де знаходиться університет, побудований в ХІХ столітті багатими жителями Монреалю. Тепер історично значуще місце цього міста стало домом для студентів Університету Макгілла. Тут розташовані книжковий магазин, кафе, магазини, тренажерна зала з цілорічним басейном. Метро знаходиться в найближчому доступі від містечка. Частина студентів проживає в «верхній резиденції» – 4-зірковому готелі, який переоблаштованому в студентський кампус.
Друге студентське містечко – «Кампус Макдональда» – це будинок для студентів сільськогосподарських та екологічних факультетів. Тут також розташований інститут паразитології та школа дієтології. З 1945 року 2,5 км² території кампусу засаджені деревами для наукових досліджень та освітніх цілей. Також при університеті працюють Бюро релігійного та духовного життя та Будинок Народів. Крім того, в розпорядженні університету Макгілла знаходиться Стадіон пам’яті Молсона на 25012 місць та Монреальський неврологічний інститут.
Всі будівлі спеціально оснащені для людей з обмеженими можливостями.
Відомі викладачі та випускники
- Леонард Норман Коен – канадський поет, письменник та музикант. Особливо відомий своїми роботами в жанрах блюз та фолк-рок. Є одним з найзначущих виконавців ХХ століття, його роботи мали вплив на декілька поколінь музикантів. Лауреат премії Греммі та випускник університету Макгілла.
- Джон О’Кіф – американо-британський нейрофізіолог, теперішній професор в Університетському коледжі Лондона. Лауреат Нобелівської премії 2014 року з фізіології та медицини за відкриття клітин головного мозку, які відповідають за орієнтацію у просторі. Випускник Університету Макгілла.
- Арвинд Шарма – професор порівняльного релігієзнавства в Університеті Макгілла, член Королівської азіатської спілки Великобританії та Ірландії. Відомий своїми дослідженнями, присвяченими ролі жінки в релігії.
- Джеймс Нейсміт – канадсько-американський викладач, тренер та новатор. Найбільше відомий як творець баскетболу: в 1891 році Нейсміт дещо трансформував правила дитячої гри «качка на скелі», чим подарував світові одну з найзахоплюючих та найпопулярніших спортивних ігр.