University College London (UCL)
Про університет
Університетський коледж Лондона – University College London або UCL – найстаріший університет Лондона і імовірно третій за віком університет Великобританії. Входить до трійки університетів Golden Triangle поряд з Оксфордським і Кембриджським університетами.
Іронія в, Університетський коледж Лондона має схожу з багатьма стародавніми університетами історію, так як він був заснований в противагу іншим навчальним закладам (так само, як і Кембриджський університет був створений на противагу Оксфордському, Єльський університет – незадоволеними випускниками Гарвардського).
Два шотландця, поет Томас Кемпбел і адвокат Генрі Брум, натхненні ідеями філософа-Утилітаристи Джеремі Бентама і його словами, про те, що єдині існували в той час Оксфордський і Кембриджський університети – це «дві публічних неприємності … розсадники і розплідники політичного розкладу», вирішили заснувати новий університет, спочатку отримав назву London University. З дня свого заснування Університетський коледж Лондона відкривав двері всім студентам незалежно від віросповідання, національності і статі, значно відрізняючись цим від двох найстаріших англійським університетів і ставши першим ліберальним відповідно до ідей свого «духовного батька» Бентама.
Університетський коледж Лондона був заснований з факультету хімії та кількох факультетів іноземних мов. Пізніше відкрилися факультети математики, географії, Північний госпіталь Лондона, факультет інженерної справи, психології, фонетики і відома Slade School of Fine Arts.
У 1940 році Головний зал і бібліотека університету серйозно постраждав від потрапила бомби. На щастя, всі студенти і професори були евакуйовані з будівлі ще в 1939.
До початку XXI ст. Університетський коледж Лондона входив до складу Лондонського Університету і лише з 2005 року почав видавати дипломи від свого імені. З тих пір були відкриті Школа фармацевтики і факультет викладання.
Факультети
На 2015 Університетський коледж Лондона пропонує 200 програм бакалавра, 398 програм магістра і 122 дослідницьких програми рівня доктора наук або магістра філософії (MPhil) на 11 факультетах, до складу яких включено по кілька шкіл:
- Факультет мистецтв та гуманітарних наук
- The Bartlett, Факультет антропогенної середовища (Faculty of Built Environment)
- Факультет наук про головний мозок
- Факультет інженерних наук
- Факультет викладання і освіти
- факультет юриспруденції
- Факультет природничих наук
- Факультет фізики і математики
- Факультет медичних наук
- Факультет здоров’я населення (Population Health Sciences)
- Соціальні та історичні науки
Цікаві факти та переваги
Однією з найважливіших ідей створення університету була толерантність до віросповіданням студентів і професорів. У той час, як Оксфордський і Кембриджський університети трималися лінії суворого дотримання і проповідування католицизму, Університетський коледж Лондона принципово відмовлявся слідувати релігійним канонам. Через те університет протягом 10 років після створення не отримував Королівської ліцензії на видачу дипломів. Тільки з появою University of London університет став загальновизнаним за мірками того часу.
Дж. Дж. Сильвестер, що приєднався до університету в якості першого викладача математики в XVIII в., Був пізніше виключений через те, що погрожував студенту ножем.
Перша операція під анестезією була проведена в Університетському коледжі Лондона хірургом Робертом Лисбон.
У 1893 році в Університетському коледжі Лондона було створено перше студентське об’єднання в Англії – UCL Union. Воно було створено нелегально в протест проти нестачі спортивних приміщень і обладнання.
У 1888 році Френсіс Гальтон, засновник лабораторії в UCL вперше задався питанням, чи можуть дві різні людини мати однакові відбитки пальців. Почавши дослідження, він зробив вагомий внесок в справу судової експертизи.
UCL давно змагається з ще одним коледжем University of London – King’s College London (правда UCL вже вийшов зі складу Лондонського університету, а King’s College – немає). Їх суперництво протягом двох століть залишалося досить популярним. Студенти King’s College, спочатку заснованого як релігійний університет, називали студентів UCL, принципово нерелігійного коледжу, «безбожні мерзотники з Гауер Стріт». Суперництво тягло за собою класичні події – викрадення талісманів команд, набивання лева King’s College гнилими яблуками і повернення господарям, перестрілки гнилими фруктами на вулицях Лондона і кілька звернень в госпіталь.
UCL входить до складу майже всіх найбільших університетських мереж в Європі – Russell Group, UNICA, G5, Ліга європейських дослідницьких університетів, Асоціація університетів країн Співдружності і знаменитий Золотий трикутник (Оксфорд – Кембридж – UCL).
Університетський коледж Лондона має самий кращих показник student / teacher ratio в Великобританії (кількість студентів щодо кількості професорів) – 10: 1. Це дозволяє створювати невеликі класи, прогрес в яких значно вище, ніж у великих.
Головний кампус університету розташований в самому центрі Лондона (район Блумсбері). У складі UCL 17 великих бібліотек (загальним обсягом приблизно в 1.5 мільйона томів), 7 музеїв, 21 будівлю студентських резиденцій і 50 спортивних клубів по всьому Лондону.
Відомі випускники
Мохандас Махатма Ганді – індійський політичний діяч, гуманіст, лідер руху за незалежність Індії від Великобританії
Джомо Кеньята – кенійський перший прем’єр міністр і президент, за його діяльність по звільненню Кенії від колонізації Великобританією його часто звуть «батьком кенійської нації».
Олександр Белл – видатний шотландський інженер і винахідник першого в світі телефону.
Джон Стюарт Мілль – один з найвідоміших філософів Великобританії. Прихильник утилітаризму, зробив внесок у заснування лібералізму.
Отто Ханн – німецький хімік, який отримав Нобелівську премію 1944 року за відкриття розщеплення ядра. Часто зветься «батьком ядерної хімії».
Кріс Мартін – фронтмен і клавішник британської групи Coldplay.
Крістофер Ноллан – відомий англійський режисер, номінант 26 премій Оскар, автор таких популярних фільмів як «Престиж», «Пам’ятай», «Безсоння», «Початок», «Інтерстеллар» і ін.