University of Cambridge Кембридж, Англія, Великобританія факультети, програми, вартість навчання, відгуки 2024-2025 - Atlas Освіта за Кордоном
Расположение: Кембридж, Англія
Тип: державний університет
Язык обучения: англійська
Бакалавр:
от 20000 GBP
Магистр:
от 20000 GBP

Про ВНЗ

Кембриджський університет – University of Cambridge – один з найпрестижніших вузів в Великобританії і другий з семи «старовинних університетів» після Оксфордського. Кембридж займає одне з лідируючих місць в авторитетних міжнародних рейтингах нарівні з Гарвардським і Стендфордському університетами, причому як за загальними показниками, так і за окремими напрямами.

Офіційна історія Кембриджського університету як незалежної установи починається в 1209 році. Вихідці з Оксфордського університету відділилися від своїх колег в результаті вбивства, імовірно здійсненого одним із студентів, і заснували новий університет в невеликому місті Кембридж, якому згодом судилося стати одним із кластерів навчальних закладів високого рівня і одним з найбільш відомих «наукових міст».

Згодом у складі університету з’явилося кілька коледжів, освічених за різними критеріями (окремі системи предметів, вікова категорія, жіночі і чоловічі коледжі), які поступово поглиналися більш успішними коледжами всередині університету. До цього дня в Кембриджі застосовується стара система поділу студентів за віком (Хью Хол, Люсі Кавендіш, Св. Едмунд і Вулфсон приймають студентів не молодший 21 року) і підлозі. Століттями Кембриджський університет напрацьовував авторитет в науковому світі, сьогодні ж він збирає тисячі блискучих студентів з усіх куточків планети і є найпотужнішим дослідним центром як в рамках Великобританії, так і за масштабами всього світу.

University of Cambridge є не тільки освітнім закладом, а й потужним дослідницьким центром з безліччю лабораторій і навчальних аудиторій. На території університету знаходиться одна з найбільших бібліотек у світі, Ботанічний сад, Музей археології та антропології, Зоологічний музей, Художній музей Фіцуільяма, Інститут полярних досліджень ім. Р. Скотта і безліч інших визначних пам’яток. Крім того, Кембриджський університет може похвалитися величними архітектурними спорудами, серед яких особливе місце займає собор Королівського коледжу, його будівництво тривало протягом 100 років.

Оскільки будівлі Кембриджського університету розкидані хаотично по всьому місту, їм нерідко доводиться сусідити з магазинами, ресторанами, кафе, галасливими і атмосферними пабами, чому невимовно раді студенти, оскільки їм не потрібно виходити далеко за межі свого гуртожитку, щоб пропустити кухлик пива з друзями або закупити продукти на тиждень.

В житті студентів Кембриджа особливе місце займає спорт, тому на території вузу функціонують кілька спортивних комплексів (фітнес-зали, тренажерні зали, зали для занять важкою атлетикою), є стадіони для гри в футбол, бейсбол, регбі, також майданчики для гри в баскетбол і гольф, тенісний корт і багато іншого. Найбільш популярним видом спорту серед студентів Кембриджського університету є гребля. Досить часто змагання з веслування проводяться між коледжами та факультетами вузу, а в травні університетська збірна Кембриджа змагається з головним противником – командою Оксфордського університету.

В University of Cambridge працює студентська радіостанція, випускається кілька газет, в яких містяться найостанніші новини про життя рідного вузу і проводяться в ньому дослідженнях. Крім того, в Кембриджі є театральне співтовариство, студентська рада, що допомагає вирішувати нагальні проблеми учнів, а також комедійний гурток Footlights.

Факультети

Кембриджський університет, як і його вічний конкурент, Оксфордський університет, являє собою навчальний заклад колегіального типу, до складу якого входять коледжі, факультети і департаменти. Всього в University of Cambridge налічується 31 коледж, лише два з яких пропонують абітурієнтам навчання за програмами магістерської та докторської циклів. Всі коледжі та факультети в Кембриджі поділяються на кілька спеціалізованих шкіл:

  • Мистецтво та гуманітарні науки (Arts and Humanities);
  • Біологічні науки (Biological Sciences);
  • Клінічна медицина (Clinical Medicine);
  • Гуманітарні та соціальні науки (Humanities and Social Sciences);
  • Фізичні науки (Physical Sciences);
  • Сучасні технології (Technology).

Найбільш популярним напрямком навчання серед студентів Кембриджу є клінічна медицина (більше 22% учнів), гуманітарні та соціальні науки (більше 23%) і сучасні технологи (більше 13%).

Чому саме University of Cambridge?

Кембриджський університет є членом елітного наукового об’єднання «Рассел» – групи взаємодії 20 найкращих університетів Великобританії. На членів «Рассел» доводиться до 2/3 великих грантів і левова частка державного фінансування.
У 2014 році вчені коледжу Св. Джона відкрили третій стан свідомості людини – так звану дісанестезію, яке схоже зі станом гіпнозу (нечутливістю до фізичного болю при зберігається усвідомленні того, що відбувається). Метод введення в дісанестезію імовірно може стати революційним у медицині.
У 2014 році вчені Кембриджського університету відкрили ген, що відповідає за відчуття болю. У науковому експерименті допомогла пацієнтка, у якої цей ген був відсутній з народження. Відкриття в майбутньому дозволить створити анальгетики нового покоління, вгамовують біль на цілі дні і навіть тижні.
В середині 2014 року в Кембриджі був встановлений світовий рекорд – вчені створили магнітне поле з індукцією 17,6 Тл (що майже в 100 разів більше, ніж у звичайних магнітів).
У 2013 році вчені Кембриджу знайшли ген ожиріння, який відповідає за підвищене почуття голоду при зниженні метаболізму. Так як проблема ожиріння стає все більш нагальною, це відкриття може запобігти національну або навіть світову епідемію ожиріння, яка, на думку вчених, вже почалася.
Хоча Кембридж вважається одним з найбільш дорогих навчальних закладів світу, його студенти можуть претендувати на стипендії, що покривають частину витрат, а іноді і повну вартість навчання і проживання. Майбутнім магістрам і дослідникам пропонується кілька шляхів отримання фінансової допомоги.
На відміну від більшості англійських вузів, Кембриджський університет надає гуртожиток на весь час навчання (в той час як більшість пропонує проживання в кампусі тільки для першокурсників).
Кембриджський університет в своєму розпорядженні величезну мережею бібліотек – 114 звичайних і одна центральна університетська бібліотека, що зберігає близько 8 мільйонів різних творів, в тому числі і рукописних. Політика бібліотек дуже лояльна – будь-яку з книг можна взяти в кампус або ж займатися в самій бібліотеці цілодобово, що дуже актуально для щільного графіка кембриджських студентів.
Організація студентського дозвілля відрізняється в залежності від коледжів, але в кожному з них існує великий вибір студентських об’єднань за інтересами: літературні та археологічні групи, спортивні та ігрові об’єднання (наприклад, клуб любителів покеру), музичні гуртки, а також більш неформальні зібрання за інтересами.
Центр кар’єри (The Careers Service) – спеціалізований відділ Кембриджського університету, який допомагає випускникам і студентам в подальшому працевлаштуванні і професійній практиці в кращих компаніях. Діяльність центру також спрямована на підвищення окремих навичок для потенційної посади. Політика університету не вітає поєднання роботи і навчання, так як це може вплинути на ефективність навчального процесу, тому організаційні питання по практиці центр кар’єри бере на себе.
У 2011 році Нобелівські лауреати і професора Кембриджу Гейм і Новосьолов відкрили нові властивості графена, які допоможуть у збільшенні швидкості інтернет-з’єднання.
Кембриджський університет посідає перше місце серед вузів, з якими безпосередньо пов’язана найбільша кількість Нобелівських лауреатів – 130 вчених, дослідників і випускників працювали, навчались або проводили дослідження в Кембриджському університеті.
Стівен Хоккінг – всесвітньо відомий фізик-теоретик, космолог і популяризатор науки (сумнозвісний через захворювання бічним аріотрофіческім склерозом, проти якого, до слова, був спочатку запущений всесвітній флешмоб Ice Bucket Challenge) до 2009 року був лукасовськими професором математики в Кембриджському університеті.
Кембриджський університет має свою власну конституцію (яка не суперечить конституції Сполученого Королівства) і законодавчий орган під назвою Regent House.
Кембриджський університет всесвітньо відомий своїм консерватизмом і традиціями. Однією з найбільш кумедних була традиція вручати дерев’яну ложку студенту з найнижчим балом. Після свого 700-річного існування, вона завершилася в 1909 році, коли студенту К. Холтхаусу була вручена величезна дерев’яна ложка розміром з весло.

Гуртожиток

Студенти University of Cambridge мають можливість проживати в університетських гуртожитках, більш відомих як College House. Вартість оренди житла залежить від місця розташування гуртожитку і умов проживання. В основному студентам пропонуються одномісні номери з гардеробом, стільцями і письмовим столом. Решта зручності знаходяться в загальному коридорі. Вартість проживання в такому номері коштує від £ 150 до £ 250 в місяць.
У деяких гуртожитках пропонуються більш дорогі одномісні апартаменти (до £ 350 £ 400 в місяць) з особистої ванній, кухнею і прибиранням кімнат. Кожне гуртожиток має пральню, кімнату відпочинку і загальну кухню, повністю обладнану всією необхідною технікою, де студенти можуть самостійно займатися приготуванням їжі.

Відомі студенти

  • Чарлз Дарвін – всесвітньо відомий англійський натураліст і мандрівник, який розробив і подарував світу теорію еволюції, яка стала революційною для людського розуміння устрою світу, свого часу закінчив Кембриджський коледж Христа.
    Великий філософ і мислитель XV століття, основоположник емпіризму, історик і важлива політична фігура свого часу,
  • Френсіс Бекон, закінчив Трініті-коледж.
  • Ісаак Ньютон – великий фізик, математик, механік і астроном, основоположник класичної фізики і першовідкривач теорії гравітації, автор революційного твори «Математичні початки натуральної філософії», в якому викладено закон всесвітнього тяжіння і 3 основних закони сучасної механіки, закінчив Трініті-коледж і присвятив близько 30 років життя академічної кар’єрі в Кембриджському університеті.
  • Лорд Байрон – великий англійський поет-романтик, дуже значуща фігура в світі філософії та англійської літератури XVIII століття, навчався в Трініті-коледжі.
  • Володимир Набоков – всесвітньо відомий російсько-американський письменник, творець безсмертної «Лоліти» і незаперечний майстер стилю і прози, закінчив факультет слов’янських і романських мов Трініті-коледжу.
  • Бертран Рассел – видатний британський філософ, математик і громадський діяч, відомий роботами на захист пацифізму, атеїзму і лібералізму, лауреат Нобелівської премії з літератури 1950, закінчив Трініті-коледж. Рассел вніс величезний вклад в історію філософії і теорію пізнання, в створення неопозитивізму, який перевернув теорію наукового пізнання.
    Кілька членів королівської сім’ї Англії – король Едуард VII, король Георг VI, принц Генрі, герцог Глостерський і Чарльз – закінчили Трініті-коледж, який в цілому має найвищу репутацію серед коледжів Кембриджу.
  • Саша Барон Коен – комедійний актор із Сполученого Королівства, відомий завдяки виконанню ролей казахстанського репортера Бората Сагдієва і репера Алі Джи, чиє шоу було популярно по всьому світу завдяки трансляції на MTV, закінчив коледж Христа.
  • Сер Девід Фредерік Аттенборо – один з найбільш знаменитих в світі телеведучих і натуралістів, головний менеджер каналу BBC в 1960-х і 1970-х роках, в юності закінчив Клер-коледжу.
Отзывы учащихся

Я дуже задоволена! Дуже швидко пролетіли 3 місяці. Школа класна, вчителі класні, студенти теж. Рекомендую!

Єва Боролич - Talk Language Schools, Miami, США

Хочу розповісти про свої враження від табору. Якщо честно, то спочатку було не пособі, бо усі, крім мене, були з однієї країни. Але вже досить швидко, в більшості, завдяки кураторам, почала почувати себе комфортно. У нас кожен день були уроки розмовної англійської, деколи, вчитель навіть вчив нас чеським словам. Я з моїми новими друзями відвідала багато різноманітних країн, деякі мені ну дуже сподобалися. Також після табору у мене з’явилася мотивація вчити інші мови, наприклад, іспанську. Та прокачувати свій рівень англійської.

...
Олександра Хіміч - мовний табір ISN, Чехія

Дякую, що допомогли мені, завжди підтримували. Обіцяю, що згодом знову звернуся до Вас.

Марина Кошкіна - EC English School, Мальта

Привіт всім студентам і просто любителям пригод. Повернувшись з Лондона декілька днів тому, можу з впевненістю сказати воно того варте! Об’їздивши майже всю Європу, моєю мрією все ще лишався Лондон. Через необхідність відкриття Британської візи ніяк не виходило туди потрапити. Про можливість поєднати навчання з відпочинком дізналась від подруги і на 100% рада що поїхала. Моє навчання проходило в ранкові години, група 10-12 людей, викладач super open mind знаходив підхід до кожного і засвоювати матеріал було достатньо легко і не менш...

Марія Туник - мовні курси, Kensington Academy of English, Лондон, Великобританія

Після довгих пошуків мовного табору для сина я зупинилася на таборі «АТЛАС». Сказати що ми та наш син у захваті, не сказати нічого! Програма просто чудова, номери комфортні, персонал (що не залишав наших дітей ні на хвилину) ставився до дітей як до рідних. Скільки уваги та участі наші діти отримали за ці 10 днів не передати словами! Дякую величезне за такий чудовий відпочинок та освіту одночасно! Наступного року ми тільки до вас! Удачі всьому вашому колективу!

Вікторія Жемелко - Atlas Camp

1,5 часа индивидуального занятия с носителем английского языка пролетают незаметно. Всё чётко, ясно и системно. А знаете, я уже и не помню, когда делала домашку с такой радостью)) Теперь вообще не боюсь этого теста, страх исчез. Спасибо огромное! Вы самые лучшие курсы по IELTS!

Олександра Харченко - підготовка до IELTS, ATLAS Academy

Обучение супер! Общежитие тоже супер!
Не просто всё нравится, а я в самом настоящем восторге! Спасибо вам большое за всё! Если бы не вы, я бы не была сейчас столь счастливой!

Надія Радченко - BPP University, Лондон, Великобританія

Ми хочемо висловити щиру подяку міжнародній компанії ATLAS за надану можливість відвідати курс з англійської мови в одному з найкращих коледжів Лондону David Game College. Це була незабутня, надзвичайно насичена, інформативна поїздка, яка надала нам змогу збагатити свій досвід та набути нових знань, розширити світогляд та стати справжніми культурними дипломатами України, несучи позитивний меседж іншим слухачам з багатьох країн. Щодо побуту, то варто наголосити про надзвичайно зручне розташування коледжу та гуртожитку (центр Лондону) ̵...

Куделько З.Б., Богатирець В.В. та студенти ЧНУ - David Game College, Лондон, Великобританія

В этом сентябре благодаря компании Атлас я поехала учиться в колледж Джорджа Брауна в Торонто на специальность Бизнес Администрирование и Маркетинг. В этом семестре все мои занятия проходили онлайн, но это не помешало мне насладиться периодом обучения, узнать много нового и убедиться в том, что выбранная мною специальность – именно то, чем я хочу заниматься. Ко всему этому я очень рада, что изучала английский язык в Атласе, потому что полученные знания определенно помогли и помогают мне жить в Канаде!

Ксенія Почуєва, George Brown College, Канада

Школа очень хорошая: тут большой штат персонала (все всегда всё подскажут), а также чистые аудитории, оборудованные современной техникой. Резиденция недалеко – в двух минутах. Надеюсь, и в будущем побываю тут, а ещё планирую открывать новые страны: Великобританию, Ирландию, США и Канаду – чем не план?))

Лоліта Пальоха - мовні курси, AM Language Studio, Мальта
Кращі табори в одному місці
Ми збираємо для вас найкращі пропозиції в одному місці
Безкоштовні послуги
Заявки до навчальних закладів напряму
Ваші замовлення, зроблені на нашому порталі, потрапляють безпосередньо в навчальні заклади.
Залишилися питання? Задайте їх нам!