University of Glasgow
Про ВНЗ
Університет Глазго – University of Glasgow – входить в четвірку найстаріших вузів Великобританії. Знаходиться в найбільшому місті Шотландії – Глазго. Університет був заснований у 1451 році єпископом Вільямом Тернбуллом. Університет Глазго – один з найбільш активних дослідницьких центрів у світі. Є учасником міжнародних асоціацій: Universitas 21 і групи «Расселл» поряд з Кембриджським і Оксфордським університетами. Університет Глазго готує фахівців технічного, гуманітарного і природничого профілю. Входить в топ-100 вузів світу за рейтингом QS (в 2016 році зайняв 62-е місце).
Переваги Університету Глазго
Найсильнішим напрямком навчання в Університеті Глазго є науки про життя і медицина (входять в світовий топ-50 рейтингу QS). Найсильнішими факультетами вважаються медичний, ветеринарний та факультет наук про Землю.
Університет Глазго знаменитий своїми дослідницькими програмами. В університеті проводяться одні з найбільш значущих в світі досліджень в галузі ветеринарії, фармакології, медицини, сестринської справи, географії та лінгвістики. Також ведуться перспективні дослідження в області біології, комп’ютерних наук, педагогіки, комунікацій. На сьогоднішній день в Університеті Глазго працює близько двохсот кращих дослідників з усього світу. З діяльністю вузу пов’язані 7 лауреатів Нобелівської премії.
Вимоги для вступу в University of Glasgow
Щоб вступити на програму бакалавра в Університеті Глазго, необхідно сертифікат про проходження річної програми підготовки Foundation Year (для надходження на неї потрібен шкільний атестат із середнім балом не нижче 4). Підготовчий рік можна замінити одним роком навчання в університеті СНД, після закінчення якого необхідно прикласти до атестата виписку оченок. Для вступу до магістратури необхідна нотаріально завірена копія диплома англійською мовою із середнім балом не нижче 4.
Всім іноземним абітурієнтам також необхідно пройти іспит з англійської мови IELTS. Для вступу до магістратури середній бал за іспит повинен бути не нижче 6.5 (для навчання за медичними або мистецтвознавчих напрямками – не нижче 7); для вступу на програму підготовки – не нижче 5.5.
Дедлайн подачі документів для іноземних студентів припадає на січень. Можлива подача неповного комплекту документів (наприклад, якщо на момент подачі документів у абітурієнта ще немає диплома), проте в разі успіху зарахування буде умовним. Процес зарахування завершиться після надання повного пакету документів.
Навчання в Університеті Глазго для іноземців платна: вартість навчального року відрізняється для різних факультетів, мінімальна сума – від 14,900 фунтів стерлінгів. Оплата здійснюється безготівковим розрахунком. Щомісячні витрати на проживання складуть приблизно 800 фунтів. Вартість підготовчої програми для вступу на бакалаврат також відрізняється в залежності від напрямку: мінімальна сума – від 6950 фунтів. на рік.
В Університеті Глазго у абітурієнтів є можливість отримати стипендію. Найдоступніша для іноземців програма – University Trust International Leadership Scholarship. Її можуть отримати п’ятдесят іноземних студентів з високими показниками успішності (кращий середній бал диплома / атестата і кращий бал за іспит IELTS). Стипендія дає студенту «знижку» до 10000 фунт. стерлінгів. Заявку на її отримання слід подавати до 30 квітня.
На сьогоднішній день Університет Глазго включає в себе кілька корпусів. Головний корпус знаходиться в Гілморхілле, в західно-північному районі Глазго, в парі кроків від парку Келвінгров. У центрі Глазго розташовується стоматологічний факультет, на околиці районі Брездень – факультет ветеринарної медицини, спортивні майданчики, басейн і обсерваторія, в Лох-Ломонд – дослідне відділення, в Дамфріс – ще один університетський корпус. Бібліотека Університету Глазго є однією з найвідоміших європейських бібліотек: вона налічує більше 2,5 мільйонів екземплярів (в тому числі рідкісні і старовинні видання).
Відомі випускники
Адам Сміт – відомий економіст і філософ, є одним із засновників сучасної економічної теорії;
Джозеф Блек – шотландський фізик і хімік, вперше виявив, що повітря – це не єдина субстанція, як думали раніше, відкривши тим самим існування вуглекислого газу;
Олександр Флемінг – британський бактеріолог, створив перший в світі антибіотик – пеніцилін. Відкриття пеніциліну стало величезним переворотом в медицині і дозволило створити лікування для величезної кількості хвороб, які були невиліковні раніше;
Джоселін Белл Бернелл – шотландський астрофізик, першовідкривач пульсарів (нейтронних зірок, що утворюються в результаті спалахів наднових);
Нікола Стерджен – лідер Шотландської національної партії, нині чинний прем’єр-міністр Шотландії.