University of Oxford
Про ВНЗ
Заснований в кінці XI століття, університет Оксфорда є найдавнішим вищим навчальним закладом не тільки Великобританії, але і всієї Європи. У наші дні більше чверті студентів Оксфорда іноземці.
Університет Оксфорда стабільно займає лідируючі позиції в рейтингу кращих університетів світу, іноді поступаючись, а іноді обганяючи своїх найближчих конкурентів – Кембридж і Гарвард. Щорічно мільйони туристів з’їжджаються, щоб подивитися традиційний оксфордський травневе свято (May Day), побачити Крайст Черч коледж, де знімався «Гаррі Поттер» і була написана «Аліса в країні чудес» і насолодитися середньовічною атмосферою унікального стародавнього університету.
Серед викладачів і випускників Оксфорда – 40 нобелівських лауреатів, 25 британських прем’єр-міністрів, 6 королів, 12 святих, близько 50 олімпійських медалістів, близько 20 керівників 100 найбільших бізнесів світу (FTSE 100), тисячі провідних політиків, вчених, людей літератури і мистецтва. Тут проходили навчання і викладали такі знамениті фігури як Маргарит Тетчер, Льюїс Керролл, Джон Толкін, Клайв Степл Льюїс, Тоні Блер, Фелікс Юсупов і багато інших. Оксфордський університет залишив слід і в історії російської науки і літератури. Почесні ступеня університету отримали такі російські літератори, як В. Жуковський, І. Тургенєв, К. Чуковський, А. Ахматова та І. Бродський.
Оксфорд схожий на маленьке федеративну державу: крім основного університету тут знаходяться 38 коледжів (Oxford Colleges) і 6 гуртожитків (Permanent Private Hall), які користуються самоврядуванням і фінансовою незалежністю. При цьому коледжі Оксфорда – це унікальні мультидисциплінарні академічні спільноти: в них немає поділу на спеціалізації, тому студент може вчитися на будь-якому факультеті. Територія університету справді величезна: кожен коледж має власний обіднім залом, баром, бібліотекою, кімнатою відпочинку і гуртожитками. Більшість розташовані в центрі міста або недалеко від нього, тому вузівські корпусу є сусідами з церквами, магазинами, кафе, пабами і ресторанами. Крім розважальних закладів на території університету розташовуються театри, музеї і бібліотеки. Більш того, Оксфордський університет має власне видавництво, де друкується відомий у всьому світі Оксфордський словник. Також тут є дендрарій і найстаріший в Англії ботанічний сад. Навчальні класи і столові деяких коледжів можна побачити в серії фільмів про юного чарівника Гаррі Поттера. У фільмі найчастіше миготів обідній зал Christ Church College. Оксфордський університет щорічно набирає близько 3200 студентів, тому вуз не може надати місця в гуртожитках всім бажаючим – щороку їх отримують тільки 72% першокурсників.
Факультети
Оксфордський університет пропонує навчання практично за всіма можливими напрямами і спеціальностями для бакалаврату та магістратури: від теології і сходознавства до генетики і IT. Всі факультети об’єднані в чотири великі напрямки: гуманітарні науки, соціальні науки, математика, фізика і науки про життя, а також медицина. По жодному науковому напрямку Оксфорд зазвичай не опускається нижче десятої строчки міжнародних рейтингів.
Напрямок Конкурс, людина / місце
Економіка 15.3
Інформатика 14.2
Медицина 10.7
Біомедичні науки 9.8
Історія і політологія 8.2
Філософія,
політика 8.2
право 7.7
Математика 8.4
фізика 6.7
Документы для поступления
Документи для вступу
Документи | Бакалавріат | Магістратура |
Диплом про попередню освіту | A-Levels / IB | Диплом бакалавра |
Транскрипти | – | Оцінки диплому |
Від заявника |
|
|
Рекомендації | Одна від профільного вчителя | Три від викладачів ВНЗ |
Онлайн-заявка | на сайті UCAS | на сайті університету |
Вступні іспити |
| Залежать від обраного напрямку |
Всі документи мають бути англійською мовою. Документи, видані іншими мовами, мають бути перекладені та засвідчені нотаріально. Після успішного проходження першого ступеню відбору, на абітурієнта чекає інтерв’ю з професором, який буде оцінювати не стільки знання (всі абітурієнти, які дійшли до цього етапу, мають розвинену ерудицію), а саме академічний потенціал. Абітурієнту не обов’язково відразу обирати коледж, можна подати відкриту заявку, за результатами розгляду якої університет пропонує йому список варіантів для вступу.
Переваги навчання в вузі
- Мультидисциплінарний підхід. Кожен коледж – це маленьке академічне співтовариство, яке об’єднує студентів та науковців з різних областей досліджень. Такий підхід створює унікальну атмосферу наукової креативності, коли вчені з далеких одна від одної галузей знань можуть об’єднатися і створити щось нове.
- Навчання один на один. В Оксфорді діє унікальна система тьюторства, що дозволяє студенту регулярно відвідувати свого керівника, щільно працювати з ним і постійно отримувати зворотний зв’язок з приводу досягнень у навчанні та науці.
- Передове наукове співтовариство. Завдяки наміру Оксфордського університету збирати кращих з кращих, під його дахом вчаться одні з найталановитіших студентів на планеті. Більш того, викладачі – справжні фахівці в своїх областях. Навчання в Оксфорді – унікальна можливість відчути себе частиною світової наукової еліти.
- Життя в країні з багатою історією. Паралельно з навчанням в Оксфордському університеті можна вивчити англійську історію і у вільний час подорожувати по Великобританії.
- Інтернаціональний склад. В Оксфорді НЕ відчуєш себе чужим, адже сюди приїжджають студенти і викладачі з усього світу. До закінчення навчання можна завести багато друзів з різних країн
Цікаві факти про Оксфордський університет
- Перший іноземний студент був зарахований в Оксфорд в 1190 році, їм був якийсь Емо з Фрісландії.
- Знаменитий твір «Аліса в країні чудес» було написано Льюїсом Кероллом в стінах Оксфордського університету.
- Джон Толкієн, який написав трилогію «Володар кілець», при описі замків надихався видом виконаного в готичному стилі кампуса Оксфордського університету.
- Кембриджський університет був заснований вихідцями з Оксфорда, які покинули університет в результаті скандалу – один з учнів був замішаний у вбивстві (а, може, і зробив його – встановити це сьогодні вже неможливо).
- Відомі на весь світ «британські вчені» – це, здебільшого, саме дослідники Кембріджського і Оксфордського університетів, так як саме на них припадає величезна частина сучасних фундаментальних досліджень і відкриттів і Нобелівських премій. Їх ще об’єднують під однією назвою «Оксбридж».
- Змагання з веслування між Оксфордом і Кембриджем (Oxbridge Boat Race) – подія національного масштабу: щороку в останню суботу березня або першу суботу квітня британці стежать за трансляцією змагань або дивляться їх вживу.