University of Strasbourg факультети, програми, вартість навчання, відгуки 2024-2025 - Atlas Освіта за Кордоном
Расположение: Страсбург, Францiя
Тип: державний університет
Язык обучения: французька
Бакалавр:
Магистр:

Про ВНЗ

Страсбурзький університет – Université de Strasbourg (Unistra або UDS) – один з найстаріших вузів Франції, заснований в 1621 році на базі протестантської гімназії Йоганна Штурма на північному сході країни в Страсбурзі, історичної столиці Ельзасу. Невелике навчальний заклад за кілька століть перетворилося в один з найбільших університетів Франції (другий після Університету Екс-Марсель) і сьогодні являє з себе визнаний на міжнародному рівні вуз з річним бюджетом в € 512 млн. У Страсбурзькому університеті навчаються 41 тисяча студентів, 20% з яких – іноземці.

Страсбурзький університет входить в Утрехтський мережу і Лігу дослідницьких університетів Європи. UDS спеціалізується на викладанні соціальних і гуманітарних дисциплін, а також природничо – біології, медицини, хімії та фізики. Особлива гордість університету – 18 випускників, які стали лауреатами Нобелівської премії.

У 1970 році UDS розділили на три самостійних університету, кожен з яких зайняв окрему нішу. Університет Страсбурга І прославився медичної, природничо-наукової та технологічної кафедрами, в діяльності яких особливо помітні досягнення в області хімії і фармакології. Університет Страсбурга ІІ відрізняється високою якістю викладання соціальних наук і гуманітарних предметів, а саме теології та релігієзнавства. Сильна сторона Університету Страсбурга III – правознавство, політологія і міжнародні відносини. Після того, як в 2009 році три вузи знову об’єднали в один університет, всі вони продовжили успішно розвиватися в своїх областях.

У Страсбурзькому університеті ведуться різні дослідження, найсильніші з них проходять в галузі сільського і лісового господарства. На досить високому рівні проводяться дослідження в області хімії і фармакології, фізики та астрономії.

Вартість навчання та вимоги до вступників

Для надходження в Страсбурзький університет абітурієнт повинен заповнити заявку на сайті CampusFrance, завантаживши копію атестата про повну загальну середню освіту з перекладом, і заповнити на французькій мові форму-заяву DAP. Вступникам на магістерські програми потрібно докласти диплом про вищу освіту, а претендентам на докторантуру – документ про закінчення магістратури.

Викладання у ВНЗ здійснюється виключно державною мовою, тому абітурієнт повинен пройти мовні курси і підтвердити володіння французькою мовою на рівні В2, пред’явивши сертифікат TCF або DELF.

Період прийому заявок на навчання в Страсбурзькому університеті залежить від освітньої програми. Найчастіше документи приймаються з середини липня і до кінця вересня. Абітурієнти-школярі можуть подавати документи в період з 18 липня по 15 вересня, прийом на магістерські програми проходить з 18 липня по 15 жовтня. Бажають отримати докторську ступінь мають можливість подати документи два рази: з 1 вересня по 31 жовтня, якщо це перша реєстрація на вступ до докторантури, і з 18 липня по 30 вересня при повторній спробі.

Французька освітня система дозволяє отримати якісну вищу освіту незалежно від громадянства, місця проживання, матеріального і соціального становища. Навчання у вузах Франції безкоштовне, так як всі університети фінансуються державою, а оплата за навчання символічна. У Страсбурзькому університеті в залежності від обраної програми студент повинен вносити щорічний адміністративний внесок, сума якого варіюється від € 184 до € 610. Окремо слід сплатити реєстрацію соціального забезпечення (€ 215), а також враховувати витрати на заняття спортом (близько € 25) і культурні заходи. Оплата за проживання в університетському гуртожитку залежить від умов кімнати і становить від € 164 на місяць. Французький уряд щорічно призначає ряд стипендіальних програм, в яких можуть брати участь усі студенти, які продемонстрували чудові результати в навчанні та громадському житті університету. Найвідоміша і популярна стипендія уряду розрахована на один навчальний рік і становить € 767 євро в місяць. Для її отримання необхідно подати заявку на сайті CampusFrance.
Студенти Страсбурзького університету мають шанси отримати стипендію CROUS, на яку можуть претендувати іноземці, які прожили у Франції останні два роки. Фонд формується з батьківських внесків, а сума визначається в індивідуальному порядку і розрахована на 10 місяців.
Учні магістратури та докторантури можуть подати заявку на отримання стипендії Ейфеля, засновану для видатних студентів-іноземців, які вивчають точні, інженерні та природничі науки, економіку і управління, політологію. Сума стипендії, як правило, становить близько € 1200 для магістрантів і € 1400 для аспірантів. Крім того, студентам надається додаткова матеріальна допомога, яка покриває витрати на проживання в університетському гуртожитку, соціальну страховку, проїзд і придбання літератури для науково-дослідних робіт.

Відомі випускники

  • Йоганн Вольфганг Гете – німецький мислитель, поет і філософ, проявив себе в якості державного діяча і натураліста. Автор знаменитого «Фауста» і «Римських елегій», кавалер французького Великого хреста Ордена Почесного легіону, російського Ордена Святої Анни 1-го ступеня і саксонського Ордена за пильність;
  • Отто Леві – всесвітньо відомий фармаколог, який отримав Нобелівську премію в 1936 році в області фізіології і медицини за успішні дослідження хімічної передачі нервових імпульсів. Під час Другої Світової війни вченого довгий час не випускали з Австрії, поки він не віддав їм своє винагороду за отриману нагороду. Вчений виїхав спочатку до Великобританії, а потім в США, де отримав громадянство;
  • Жан-Клод Юнкер – відомий європейський політичний діяч, колишній прем’єр-міністр Люксембургу і голова Європейської комісії. Брав участь в розробці Маастрихтського договору і відомий як єдиний прем’єр-міністр, який займав свою посаду найдовше інших колег в Європі – з 1995 по 2013 роки;
  • Арсен Венгер – футбольний тренер, француз німецького походження. Поліглот, крім французької та ельзаського діалекту вільно володіє п’ятьма іноземними мовами: німецькою, англійською, іспанською, італійською та японською. Венгер з 1996 року тренує лондонський «Арсенал» і за видатні успіхи клубу визнаний одним з найсильніших тренерів в історії футболу.

Цікаві факти

  • У 1892 році в Страсбурзькому університеті під керівництвом Ернста фон Рубер-Пашвіца була відкрита сейсмічна станція, за допомогою якої вперше в світі були зафіксовані поштовхи за тисячі кілометрів від місця розташування апарату.
  • Під час Другої світової війни після масової евакуації населення з окупованого міста Страсбурзький університет переїхав у вільний Клермон-Ферран, а в будівлях навчального закладу окупантами було створено власний Державний Страсбурзький університет. Після звільнення міста в 1942 році Unistra повернулася в рідні стіни, а німецький університет перенесли в Тюбінген.
  • Студенти і викладачі Страсбурзького університету брали активну участь у французькому Опорі і створювали організації для боротьби з окупантами. Одне з найвідоміших об’єднань – загін під назвою «Бойовий студент», заснований студентом історичного факультету Жаном-Полем Коші.
Отзывы учащихся

Хочу розповісти про свої враження від табору. Якщо честно, то спочатку було не пособі, бо усі, крім мене, були з однієї країни. Але вже досить швидко, в більшості, завдяки кураторам, почала почувати себе комфортно. У нас кожен день були уроки розмовної англійської, деколи, вчитель навіть вчив нас чеським словам. Я з моїми новими друзями відвідала багато різноманітних країн, деякі мені ну дуже сподобалися. Також після табору у мене з’явилася мотивація вчити інші мови, наприклад, іспанську. Та прокачувати свій рівень англійської.

...
Олександра Хіміч - мовний табір ISN, Чехія

Дякую, що допомогли мені, завжди підтримували. Обіцяю, що згодом знову звернуся до Вас.

Марина Кошкіна - EC English School, Мальта

Обучение супер! Общежитие тоже супер!
Не просто всё нравится, а я в самом настоящем восторге! Спасибо вам большое за всё! Если бы не вы, я бы не была сейчас столь счастливой!

Надія Радченко - BPP University, Лондон, Великобританія

Всім привіт! Я студент канадського коледжу спеціальності Computer Science. Навчаюся у місті Ванкувер, дуже гарне та комфортне місто для життя. Саме тут можна поєднати навчання, прогулянки з друзями по місту та виїзди на природу неймовірної краси в межах міста. А найголовніше що гнучкий графік навчання дозволяє поєднати все це і навіть залишається час на дорогоцінний сон який так необхідний для студента. Хочу подякувати компанії Атлас, а особливо Аліні, яка консультувала мене про навчання в Канаді. Дуже задоволений співпрацею.

Роман Герасименко - Langara College, Ванкувер, Канада

Спасибо команде ATLAS за хорошо спланированное и увлекательное путешествие в Германию! Языковые курсы во Фрайбурге мне очень
понравились. Обязательно приду за помощью ещё раз и буду рекомендовать вашу образовательную компанию своим друзьям и знакомым. Всё профессионально и ответственно.

Віталій Лисенко - мовна школа Alpadia, Німеччина

Хочу поблагодарить компанию Atlas за поиск, оформление и всяческую помощь в поступлении в Georgian College в Канаде. Atlas мне порекомендовали друзья, которые уехали в Канаду на год раньше меня.  Я поступил на программу Computer Science – Network Technician. Колледж и программа просто супер. Я счастлив и думаю что сейчас начались мои лучшие года в жизни. Девочки из Atlas  помогли мне оформить все документы, связались с колледжем и взяли на себя все вопро...

Юрій Карпенко - Georgian College, Канада

Вдруге відпочиваємо влітку з Атласом. Навчання та відпочинок на найвищому рівні. Велике спасибі дівчатам, які працювали з нашими дітьми у липні 2021 року.

Ольга Кишинська - Atlas Camp

1,5 часа индивидуального занятия с носителем английского языка пролетают незаметно. Всё чётко, ясно и системно. А знаете, я уже и не помню, когда делала домашку с такой радостью)) Теперь вообще не боюсь этого теста, страх исчез. Спасибо огромное! Вы самые лучшие курсы по IELTS!

Олександра Харченко - підготовка до IELTS, ATLAS Academy

Хочу подякувати Вам за прекрасний табір! Доньці дуже сподобалось. Куратори завжди були на звʼязку. Атмосфера неймовірна! Дякую велике!

Тетяна Кононенко - мовний табір ISN, Чехія

Після довгих пошуків мовного табору для сина я зупинилася на таборі «АТЛАС». Сказати що ми та наш син у захваті, не сказати нічого! Програма просто чудова, номери комфортні, персонал (що не залишав наших дітей ні на хвилину) ставився до дітей як до рідних. Скільки уваги та участі наші діти отримали за ці 10 днів не передати словами! Дякую величезне за такий чудовий відпочинок та освіту одночасно! Наступного року ми тільки до вас! Удачі всьому вашому колективу!

Вікторія Жемелко - Atlas Camp
Кращі табори в одному місці
Ми збираємо для вас найкращі пропозиції в одному місці
Безкоштовні послуги
Заявки до навчальних закладів напряму
Ваші замовлення, зроблені на нашому порталі, потрапляють безпосередньо в навчальні заклади.
Залишилися питання? Задайте їх нам!