Vienna University of Technology Відень, Австрія факультети, програми, вартість навчання, відгуки 2024-2025 - Atlas Освіта за Кордоном
Расположение: Відень, Австрія
Тип: державний університет
Язык обучения: німецька
Бакалавр:
Магистр:
1677 USD

Про ВНЗ

Віденський технічний університет – Technische Universitat Wien — Vienna University of Technology — публічний університет, розташований у Відні, Австрії. Офіційною датою заснування закладу є 6 листопада 1815 року. Раніше TU Wien мав звання політехнічного інституту. Заснував університет австрієць Франц Йосиф ІІ, який в ті роки займав імператорський престол.

В 2005 році TU Wien  зайняв 32-гу позицію в рейтингу кращих ВНЗ світу, а також 8-у позицію серед європейських університетів. В 2015 році вуз опинився в сотні кращих університетів світу за даними відразу двох авторитетних рейтингів – QS і THE. Основною спеціалізацією Технічного університету Відня є підготовка спеціалістів в інженерних  та природничо-наукових галузях.

TU Wien за двохсотрічний період свого існування випустив чимало відомих інженерів, що сприяло популяризації деяких факультетів. Найбільш сильними в плані наукової підготовки є факультети машинобудування, математики, комп’ютерних технологій та цивільного будівництва. Окрім технічних спеціальностей Віденський технічний університет пропонує навчання на гуманітарних і економічних факультетах для тих студентів, які бажають побудувати успішну кар’єру в сфері управління, економіки та викладання.

Що стосується дослідницької діяльності, Віденський технічний університет слідкує за найновішими науковими дослідженнями і робить свій вклад в розвиток біомедицини, математичного моделювання, квантової оптики, машинобудування і хімії – саме на ці направлення слід вступати майбутнім дослідникам. Технічний університет Відня заохочує участь студентів у внутрішніх університетських конкурсах, а також у міжнародних проектах, включаючи співпрацю з іншими навчальними закладами і науковими центрами.

Основний корпус Технічного університету Відня знаходиться на площі Карлсплатц, в центрі Австрійської столиці. Кампус оточений цілим рядом визначних місць, серед яких можна відзначити католицький собор Карлскірхе, виставкову залу, Дім художників та Рессельпарк, де студенти можуть відпочити  у вільний від занять час. Інші корпуса ВНЗ розташовані недалеко від головної будівлі, чого не можна сказати про університетські гуртожитки – вони розкидані в різних районах Відня, тому студенти вимушені витрачати щодня не менше 30-40 хвилин, щоб дістатися головного кампусу.

На території Технічного університету Відня знаходиться власний дослідницький центр, багаторівнева бібліотека з величезною читацькою залою та університетським архівом, доступ до якого мають не лише викладачі, але й студенти ВНЗ. Біля корпусів розташовані місця громадського харчування: числені студентські кафе, бістро та ресторани. Любителі спорту також не будуть осторонь, оскільки у Віденському технічному університеті оснащені зали для занять фітнесом, футболом, волейболом, плаванням та настільним тенісом. Крім того, в кампусі є тренажерна зала.

Вимоги до вступу в Vienna University of Technology

  • Стати студентом Технічного університету Відня можно відразу після закінчення 11 класів школи. Для вступу знадобиться атестат і документ з оцінками. Важливо, що в Австрії не потрібно підтверджувати свою освіту проходженням процедури нострифікації. Головне – зробити переклад атестату на німецьку мову і засвідчити його апостилем Міністерства освіти тієї країни, яка видала документ.
  • Окрім атестату абітурієнт повинен надати заповнену анкету, яку можна завантажити з офіційного сайту Технічного університету Відня. Крім того, абітурієнт повинен надати резюме, мотиваційний лист німецькою мовою і довідку, яка підтверджує, що абітурієнт може навчатися за обраною спеціальністю у своїй країні, а також рекомендаційні листи від викладачів (не обов’язково, але бажано).
  • Бажаючі навчатися в TU Wien на магістратурі або в докторантурі повинні надати диплом бакалавра або магістра разом з додатком з оцінками за всі роки навчання.
  • Вступ до Віденського технічного університету можливий і без знання німецької мови за умови проходження підготовчого річного курсу в стінах ВНЗ, після завершення якого абітурієнт складає іспит і зараховується на перший курс обраного факультету. Майбутній студент повинен продемонструвати знання німецької мови на рівні не нижче В2. Вартість підготовчих курсів складає €460  в семестр. Щоб не витрачати час на вивчення мови в Австрії, студент може надати приймальній комісії сертифікат Гете-інституту Goethe Zertifikat з рівнем не нижче В2. Якщо абітурієнт непогано володіє німецькою, але не дотягує до рівня В2, TU Wien пропонує пройти експрес-курс німецької всього за один семестр і почати навчання на півроку раніше. 
  • Щоб вступити на англомовний курс, необхідно надати сертифікати TOEFL з показником не менше 87 балів або  IELTS з відміткою не нижче 6.5.
  • На більшість спеціальностей в TU Wien  можна вступити без іспитів, за винятком факультетів хімії, комп’ютерних технологій та будівництва.
  • Дедлайн подання документів на літній семестр  – з 1 грудня до 5 лютого, на зимовий – з 1 березня до 5 вересня.

Вартість навчання та стипендії

Семестр навчання в TU Wien буде коштувати  €745 як для студентів бакалаврату, так і для тих, хто навчається за магістерськими та докторськими програмами. За деякі навчальні матеріали доведеться заплатити або придбати їх самостійно, частіше за все це стосується не основних предметів, які студенти можуть додавати в свій розклад за бажанням. Такі витрати можуть складати ще близько €100-150 в семестр.

Студенти-іноземці мають право отримати місце в гуртожитку Віденського технічного університету. Вартість оренди кімнати складає €300 на місяць. Умови проживання стандартні: одномісні або двомісні апартаменти з санвузлом на поверсі. Кімнати мебльовані ліжками, обідніми та письмовими столами, стільцями і невеликою шафою для одягу. Орендувати однокімнатну квартиру у Відні можна за €350 в місяць (не враховуючи комунальні послуги). На харчування студенту необхідно еще приблизно €300-400 на місяць, на проїзд – до €30.

У Віденському технічному університеті передбачені грошові заохочення студентів за відмінну академічну успішність  та участь в дослідницьких проектах. Окрім вузівських стипендій студенти мають можливість отримати грант від одного з фондів або компаній-партнерів університету. На грошову допомогу можуть претендувати також студенти, які опинились в скрутному матеріальному становищі.

Розподілом грантів та стипендій займається Австрійська служба академічних обмінів. Для отримання фінансування необхідно подати заяву до цієї служби. Приблизна сума стипендії – близько €400 на місяць. Підтримує студентів Віденського технічного університету і програма  Erasmus, завдяки якій вони мають можливість навчатися в інших країнах ЄС і отримувати стипендії у розмірі близько €600 в місяць.

Відомі випускники

  • Фердинанд Артур Порше – найвідоміший німецький конструктор бронетанкової та автомобільної техніки, який в 1931 році заснував інжинірингову компанію Porsche.
  • Ріхард Адольф Зигмонді – відомий німецький та австро-угорський хімік, який був нагороджений в 1925 році Нобелівською премією в галузі хімії за вивчення гетерогенної природи колоїдних розчинів.
  • Фердинанд Фельнер – відомий австрійський архітектор, який спроектував і побудував більше 48 театрів в столичних містах Центральної Європи.
Отзывы учащихся

Ми хочемо висловити щиру подяку міжнародній компанії ATLAS за надану можливість відвідати курс з англійської мови в одному з найкращих коледжів Лондону David Game College. Це була незабутня, надзвичайно насичена, інформативна поїздка, яка надала нам змогу збагатити свій досвід та набути нових знань, розширити світогляд та стати справжніми культурними дипломатами України, несучи позитивний меседж іншим слухачам з багатьох країн. Щодо побуту, то варто наголосити про надзвичайно зручне розташування коледжу та гуртожитку (центр Лондону) ̵...

Куделько З.Б., Богатирець В.В. та студенти ЧНУ - David Game College, Лондон, Великобританія

Після довгих пошуків мовного табору для сина я зупинилася на таборі «АТЛАС». Сказати що ми та наш син у захваті, не сказати нічого! Програма просто чудова, номери комфортні, персонал (що не залишав наших дітей ні на хвилину) ставився до дітей як до рідних. Скільки уваги та участі наші діти отримали за ці 10 днів не передати словами! Дякую величезне за такий чудовий відпочинок та освіту одночасно! Наступного року ми тільки до вас! Удачі всьому вашому колективу!

Вікторія Жемелко - Atlas Camp

Всім привіт! Я студент канадського коледжу спеціальності Computer Science. Навчаюся у місті Ванкувер, дуже гарне та комфортне місто для життя. Саме тут можна поєднати навчання, прогулянки з друзями по місту та виїзди на природу неймовірної краси в межах міста. А найголовніше що гнучкий графік навчання дозволяє поєднати все це і навіть залишається час на дорогоцінний сон який так необхідний для студента. Хочу подякувати компанії Атлас, а особливо Аліні, яка консультувала мене про навчання в Канаді. Дуже задоволений співпрацею.

Роман Герасименко - Langara College, Ванкувер, Канада

Вдруге відпочиваємо влітку з Атласом. Навчання та відпочинок на найвищому рівні. Велике спасибі дівчатам, які працювали з нашими дітьми у липні 2021 року.

Ольга Кишинська - Atlas Camp

Хочу подякувати за вибір школи. Я навчалася у Stafford House Calgary. Це був неймовірний час для мене. Я мала можливість познайомитися і спілкуватися з студентами з усього світу, дружня атмосфера, найкращі викладачі. В школі усі студенти спілкуються виключно англійською мовою, це дуже допомагає в практикуванні мови та допомагає розвивати комунікаційні здібності. Дівчата були постійно на зв‘язку зі мною, а також домовилися про навчання на дуже вигідних умовах. Якщо у вас є сумніви, то відкиньте їх і прямуйте до своєї цілі, це буде незабутн...

Анастасія Войталюк - мовна школа Stafford House, Канада

Дякую, що допомогли мені, завжди підтримували. Обіцяю, що згодом знову звернуся до Вас.

Марина Кошкіна - EC English School, Мальта

Все чудово! Завдяки нашій з Вами сумісній праці я у країні своєї мрії!

Марина - Deakin University, Австралія

1,5 часа индивидуального занятия с носителем английского языка пролетают незаметно. Всё чётко, ясно и системно. А знаете, я уже и не помню, когда делала домашку с такой радостью)) Теперь вообще не боюсь этого теста, страх исчез. Спасибо огромное! Вы самые лучшие курсы по IELTS!

Олександра Харченко - підготовка до IELTS, ATLAS Academy

Я дуже задоволена! Дуже швидко пролетіли 3 місяці. Школа класна, вчителі класні, студенти теж. Рекомендую!

Єва Боролич - Talk Language Schools, Miami, США

Були у денному літньому мовному таборі. Моєму 7-річному синові дуже сподобалося. Наприкінці дня він просто не хотів іти. Ставлення до дітей уважне та доброзичливе. Знайдено вдалий баланс між заняттями, прогулянками, екскурсіями. Багато пізнавальних ігор. Також у програмі табору було спілкування з носіями мови. Обід був організований у кафе, тож їжа завжди свіжоприготовлена. Побажання батьків щодо кондиціювання повністю враховано. Окремо варто відзначити випускний альбом із дитячими малюнками та текстами – було дуже приємно. Табір переверш...

Ольга Овсієнко - денний табір Atlas
Кращі табори в одному місці
Ми збираємо для вас найкращі пропозиції в одному місці
Безкоштовні послуги
Заявки до навчальних закладів напряму
Ваші замовлення, зроблені на нашому порталі, потрапляють безпосередньо в навчальні заклади.
Залишилися питання? Задайте їх нам!