Вища освіта в Швейцарії, навчання в Швейцарії для українців: ціна, іспити 2024-2025 - Atlas

Освіта в Швейцарії асоціюється з престижністю і елітарністю. Дійсно, сюди приїжджають ті, хто звик отримувати найкраще.

Серед європейських країн у Швейцарії найвищий рівень інвестицій в освіту від держави. При цьому навчальні заклади мають повну автономію, що дозволяє їм не просто слідувати сучасним тенденціям як в освіті, так і в наукових дослідженнях, а й формувати їх.

Переваги навчання в Швейцарії

 • Дослідження та інновації. Швейцарські ВНЗ не просто пропонують якісні освітні програми, але вони також є найсильнішими в Європі науковими центрами. Треба сказати, що досягнення швейцарських університетів впливають як на науку, так і на комерційний сектор. Багато компаній, особливо фармацевтичні та містобудівні, спонсорують дослідження в Швейцарії. Тому студент, який приїхав в країну для навчання, буде знаходитися в місці, де відбуваються наукові і технологічні відкриття.
 • Мова навчання. Швейцарія – багатомовна країна. У країні 4 національних мови: німецька (63,5%), французька (22,5%), італійський (8%) і романшська (0,5%) мови. Хоча англійська і не є офіційною мовою, всі жителі Швейцарії вільно нею володіють. Не дивно, що швейцарські ВНЗ пропонують освітні програми на різних мовах, також часто можна зустріти двомовні курси. Така різноманітність безумовно привертає увагу студентів з усього світу. Крім того, що учень може підтягнути іноземну мову, на якомій він буде навчатися, він також має можливість вивчити нову.
 • Подорожі по країні. Швейцарія – одна з найбільш відвідуваних туристами країн Європи. Людей приваблюють знамениті Альпи, зимові види спорту, а також архітектура міст і можливість в одній країні зіткнутися відразу з декількома культурами. Немає необхідності вибирати щось одне, так як у Швейцарії добре розвинена транспортна система: без складнощів можна добратися не тільки до Цюріха, Женеви або Базеля, але і до невеликих містечок, розташованих прямо на кордоні країни.

Що слід знати про освіту в Швейцарії?

 • Дорога країна. Освіта в Швейцарії вважається непомірно дорогою, але насправді це не так. Вартість навчання тут низька як для резидентів Швейцарії, так і для іноземців: в цій країні дотримуються принципу доступності освіти для всіх. Але все ж варто враховувати, що життя в Швейцарії набагато дорожче, ніж в інших країнах Європи. І дорожче воно в першу чергу для іноземців, місцеві отримують високі зарплати, що робить їх проживання цілком комфортним.

Місячна витрата студента складе приблизно CHF 3,600 (€ 3,200), з них трохи менше половини буде йти на оплату орендної плати. Для порівняння у Франції місячні витрати складуть приблизно € 600-800, а в Німеччині – близько € 850.

 • Діалекти. Як говорилося вище, велика перевага Швейцарії – це 4 національних мови. Однак, іноземцю треба розуміти, що по прибуттю в країну він зіткнеться з діалектами, що ускладнить спілкування з жителями Швейцарії. Труднощі в розумінні виникають навіть для носіїв мови: французів і німців.
Відгуки наших клієнтів

Були у денному літньому мовному таборі. Моєму 7-річному синові дуже сподобалося. Наприкінці дня він просто не хотів іти. Ставлення до дітей уважне та доброзичливе. Знайдено вдалий баланс між заняттями, прогулянками, екскурсіями. Багато пізнавальних ігор. Також у програмі табору було спілкування з носіями мови. Обід був організований у кафе, тож їжа завжди свіжоприготовлена. Побажання батьків щодо кондиціювання повністю враховано. Окремо варто відзначити випускний альбом із дитячими малюнками та текстами – було дуже приємно. Табір переверш...

Ольга Овсієнко - денний табір Atlas

Все чудово! Завдяки нашій з Вами сумісній праці я у країні своєї мрії!

Марина - Deakin University, Австралія

1,5 часа индивидуального занятия с носителем английского языка пролетают незаметно. Всё чётко, ясно и системно. А знаете, я уже и не помню, когда делала домашку с такой радостью)) Теперь вообще не боюсь этого теста, страх исчез. Спасибо огромное! Вы самые лучшие курсы по IELTS!

Олександра Харченко - підготовка до IELTS, ATLAS Academy

Ми хочемо висловити щиру подяку міжнародній компанії ATLAS за надану можливість відвідати курс з англійської мови в одному з найкращих коледжів Лондону David Game College. Це була незабутня, надзвичайно насичена, інформативна поїздка, яка надала нам змогу збагатити свій досвід та набути нових знань, розширити світогляд та стати справжніми культурними дипломатами України, несучи позитивний меседж іншим слухачам з багатьох країн. Щодо побуту, то варто наголосити про надзвичайно зручне розташування коледжу та гуртожитку (центр Лондону) ̵...

Куделько З.Б., Богатирець В.В. та студенти ЧНУ - David Game College, Лондон, Великобританія

Хочу поблагодарить компанию Atlas за поиск, оформление и всяческую помощь в поступлении в Georgian College в Канаде. Atlas мне порекомендовали друзья, которые уехали в Канаду на год раньше меня.  Я поступил на программу Computer Science – Network Technician. Колледж и программа просто супер. Я счастлив и думаю что сейчас начались мои лучшие года в жизни. Девочки из Atlas  помогли мне оформить все документы, связались с колледжем и взяли на себя все вопро...

Юрій Карпенко - Georgian College, Канада

Обучение супер! Общежитие тоже супер!
Не просто всё нравится, а я в самом настоящем восторге! Спасибо вам большое за всё! Если бы не вы, я бы не была сейчас столь счастливой!

Надія Радченко - BPP University, Лондон, Великобританія

Спасибо команде ATLAS за хорошо спланированное и увлекательное путешествие в Германию! Языковые курсы во Фрайбурге мне очень
понравились. Обязательно приду за помощью ещё раз и буду рекомендовать вашу образовательную компанию своим друзьям и знакомым. Всё профессионально и ответственно.

Віталій Лисенко - мовна школа Alpadia, Німеччина

Школа очень хорошая: тут большой штат персонала (все всегда всё подскажут), а также чистые аудитории, оборудованные современной техникой. Резиденция недалеко – в двух минутах. Надеюсь, и в будущем побываю тут, а ещё планирую открывать новые страны: Великобританию, Ирландию, США и Канаду – чем не план?))

Лоліта Пальоха - мовні курси, AM Language Studio, Мальта

Університет дуже сподобався. Приємні викладачі, які одразу розповідають про всі можливості, велика кількість заходів для студентів, в тому числі знайомство в перший день. Також є велика кількість спортивних клубів і команд. Сам університет з відмінним сучасним ремонтом і смарт дошками, всередині є дуже приємна тераса, де можна також провести час між уроками.  Університет надає багато різних можливостей по стажуванню, а також презентували дуже приємні і корисні подарунки у вигляді павербанка, флешки, пляшки для води, шопер і худі. Загалом ...

Поліна Яценко - Global Business School Barcelona, Іспанія

В этом сентябре благодаря компании Атлас я поехала учиться в колледж Джорджа Брауна в Торонто на специальность Бизнес Администрирование и Маркетинг. В этом семестре все мои занятия проходили онлайн, но это не помешало мне насладиться периодом обучения, узнать много нового и убедиться в том, что выбранная мною специальность – именно то, чем я хочу заниматься. Ко всему этому я очень рада, что изучала английский язык в Атласе, потому что полученные знания определенно помогли и помогают мне жить в Канаде!

Ксенія Почуєва, George Brown College, Канада
Кращі табори в одному місці
Ми збираємо для вас найкращі пропозиції в одному місці
Безкоштовні послуги
Заявки до навчальних закладів напряму
Ваші замовлення, зроблені на нашому порталі, потрапляють безпосередньо в навчальні заклади.
Тематичні новини
ГРУПОВА ПОЇЗДКА НА МАЛЬТУ – ЛІТНІЙ ТАБІР 2024

Запрошуємо школярів 8-17 років приєднатися до нашої групової поїздки до англомовного табору на Мальті. Дати поїздки: 15.06.2024-01.07.2024. Групову поїздку організовуємо у супроводі досвідченого викладача, яка вже багато років поспіль супроводжує дитячі групи до літніх мовних таборів до Великобританії, США, Канади, Європи. Трансфер з України здійснюватиметься маршрутом: Харків-Київ (поїзд) – Київ-Варшава (поїзд/автобус, з можливістю приєднатись на …

Літні табори 2024 – де і як провести літо українським школярам?

Оскільки головним напрямом нашої діяльності є саме освіта за кордоном, ми пропонуємо українським школярам провести літо з користю і підтягнути англійську мову, а де це можна зробити, щоб поєднати навчання з відпочинком, як не в англомовних таборах? В цій статі ми зробимо огляд англомовних таборів в Україні і за кордоном і зважимо переваги кожної опції, …

Як вступити до Канади з України.

Плюси та мінуси навчання в Канаді Можливість здобуття профільної освіти за 2 або 3 роки. Робота під час навчання в Канаді та після закінчення навчання. Канада є гнучкою країною в плані імміграції. Практика. Велика українська діаспора. Вартість навчання. Мультикультурність та толерантність Система освіти та популярні напрямки в Канаді Щодо популярних напрямів навчання у Канаді: їх …

Система вищої освіти в Швейцарії

 • Бакалаврат. Залежно від спеціальності бакалаврат займе від 3 до 4 років. Якщо порівнювати навчання в Швейцарії з іншими європейськими країнами, то тут більшість курсів є обов’язковими для відвідування. Тільки на самому початку навчання учень вибирає область в рамках свого напрямку. Це в підсумку і визначає список обов’язкових предметів.
 • Магістратура. 1-2 роки тривають магістерські програми. Диплом магістра можна отримати не тільки в університеті, але і у вищій школі бізнесу, навчання в якій складе приблизно 1,5 року. Треба відзначити, що для вступу до магістратури в Швейцарії необхідно мати бакалаврський диплом тієї ж спеціальності чи суміжній. Така вимога пов’язана з тим, що в країні не побудувати хорошу кар’єру без ступеня магістра. Тому навчання продовжують не тільки ті, хто має намір в подальшому отримати ступінь Ph.D.
 • Докторантура. У Швейцарії тільки університети (Université / Universität) мають право присуджувати ступінь Ph.D, а таких закладів налічується всього 12. Для того, щоб вступити в докторантуру, необхідно мати диплом магістра за тією ж спеціальністю. Мінімальний термін навчання в аспірантурі складе три роки, в ході якого студент повинен не тільки написати дисертацію, але і захистити її перед науковою радою університету.

Можливість навчання англійською мовою

Навчатися в Швейцарії англійською мовою цілком можливо. Англомовні курси доступні як для бакалаврів, так і для пост-дипломних програм. Однак найбільше число варіантів мають майбутні магістри: швейцарські університети пропонують більше 200 міжнародних магістерських програм. Число англомовних програм для бакалаврів поступово зростає, особливо в галузі прикладних наук.

Можливість працювати під час навчання

Офіційно іноземний студент може працювати не більше 15 годин на тиждень, тобто не більше 2 годин на день. Однак в залежності від кантону ця цифра може змінюватися. Наприклад, в Женеві час збільшується до 30 годин на тиждень. У період канікул можна влаштуватися на повний робочий день. Важливо відзначити, що почати працювати студент може тільки після 6 місяців проживання в країні.

Перспективи і можливості працевлаштування

 • Швейцарія. У Швейцарії низький рейтинг безробіття: в німецькомовних кантонах він становить 3%, а у франкомовних – близько 5%. Однак, половина непрацюючого населення – це іноземці. В країну приїжджає багато людей як з Європи, так і з інших регіонів, через що конкуренція дуже висока.
 • Європа. На території Євросоюзу швейцарський диплом дуже високо котирується. Настільки високо він цінується, що багато міжнародних компаній пропонує студентам останніх курсів стажування з подальшим працевлаштуванням.
 • Україна і СНД. За статистикою більше 90% випускників швейцарських ВНЗ влаштовуються на роботу відразу після закінчення. Тому той, хто вирішив повернутися додому, може не переживати – його з радістю візьме будь-який роботодавець.
 • Академічна кар’єра. Величезне число іноземців викладають в швейцарських ВНЗ, наприклад, в Цюріхському університеті більше 50% науковців приїхали в країну з-за кордону. Проте, існують деякі обмеження, які можуть перешкодити працевлаштування. По-перше, це мова. Необхідно вільно володіти французькою, німецькою або італійською. По-друге, вік може стати перешкодою: кандидату старше 35 років швидше за все відмовлять.

На чому спеціалізується Швейцарія?

Швейцарія відома своєю сферою гостинності, а Hospitality Management – одне з найбільш затребуваних напрямів серед студентів при виборі даної країни для навчання.

Hospitality Management – це управління в індустрії гостинності. Сюди входять підприємці та керівники різних рівнів і галузей: керівники готелів та ресторанів, керівники відділів продажів і маркетингу, шеф-кухаря, бренд-менеджери, фахівці з фінансів.

Саме у Швейцарії з’явилися стандарти обслуговування, на які зараз рівняється весь світ. У цій же країні відкрилися перші профільні ВНЗ і сформувалася прикладна модель бізнес-освіти: викладачі-практики, робота над кейсами, обов’язкові стажування. Мультинаціональні програми дають можливість завести ділові зв’язки по всьому світу і освоїти кілька іноземних мов.

ATLAS рекомендує провідні інститути:

У топ-3 швейцарських ВНЗ гостинності входять інститути Glion і Les Roches, які налічують понад 50 років досвіду і співпрацюють з найбільшими компаніями, включаючи Hyatt, Hilton, Louis Vuitton, Bvlgari, Kempinski, Marriott.

Glion

 • кампуси в Швейцарії і Великобританії;
 • топ-5 інститутів гостинності в світі;
 • № 1 в світі за репутацією серед роботодавців в індустрії гостинності;
 • 89% випускників Glion отримують одне або кілька запрошень на роботу від провідних компаній індустрії, 65% займають керівні посади.

Les Roches

 • кампуси в Швейцарії, Іспанії, Китаї;
 • друге місце в списку ВНЗ за репутацією серед роботодавців;
 • щорічно більше 300 компаній відвідують інститут для найму стажистів і співробітників;
 • 33% випускників Les Roches відкривають власну справу.

Програми навчання

Інститути Glion і Les Roches пропонують програми менеджменту в сфері гостинності для будь-яких категорій студентів та освітніх цілей:

 • бакалаврат для випускників шкіл,
 • магістратура і MBA для молодих фахівців, які хочуть підвищити кваліфікацію,
 • дипломні та постдипломні програми для тих, хто вирішив змінити професію.
 • Серед спеціалізацій: менеджмент в преміальному сегменті, підприємництво, подієвий менеджмент, готельний і ресторанний бізнес, цифровий маркетинг, управління фінансами та інші.

Як і чого навчають

80% навчального плану складають практичні заняття. Студенти вивчають основи сервісу, розробляють групові проекти, складають бізнес-плани і розбирають реальні кейси.

В інститутах викладають експерти, які працюють в сфері гостинності. Вони діляться зі студентами своїм досвідом, розповідають про тонкощі професії, можливі проблеми і способи їх вирішення. Наприклад, шеф-кухар Шанталь Уітман – володарка престижної французької премії MOF в ресторанній індустрії, старший викладач і менеджер ресторану в Glion.

Студенти проходять обов’язкове оплачуване стажування. Серед партнерів ВНЗ – провідні компанії індустрії гостинності, які запрошують студентів на практику, а в подальшому і на постійну роботу.

Кар’єрні перспективи студентів Glion і Les Roches

За статистикою кар’єрного департаменту Glion і Les Roches, більше 90% випускників швейцарських інститутів гостинності отримують одне або кілька пропозицій роботи. Вони починають свою кар’єру в таких компаніях, як Hyatt, Hilton, Zuma, Marriott International, W Hotels, Qatar Airways, Bulgari, Louis Vuitton.

В інститутах створено спеціальну мережу випускників, де вони діляться досвідом і обмінюються корисними контактами.

Залишилися питання? Задайте їх нам!