Вища освіта в Іспанії, навчання в Іспанії для українців: ціна, іспити 2024-2025 - Atlas

Освіта в Іспанії приваблює людей з багатьох країн світу. Більше 10 іспанських університетів входять в топ-500 світового рейтингу QS, що говорить про чудовий рівень системи вищої освіти. А низькі витрати на навчання і проживання роблять освіту в Іспанії доступною для більшості студентів.

Переваги навчання в Іспанії

 • Неформальна атмосфера на заняттях. В іспанських ВНЗ не суворо відносяться до багатьох формальностей. Якщо студент не встиг здати роботу вчасно, він спокійно може донести її протягом тижня. Відсутні жорсткі критерії до курсових робіт, наприклад, немає обмежень за обсягом тексту. Під час занять студенти не соромляться висловлювати свою думку, а викладачі завжди відкриті для дружнього спілкування. З одного боку, це полегшує навчальний процес, з іншого – допомагає захопитись досліджуваним предметом.
 • Міждисциплінарні програми. Взаємодія між університетами, дослідницькими центрами та комерційними організаціями – повсякденна практика в Іспанії. Часто в результаті їх співробітництва утворюються інститути, які пропонують магістрантам і аспірантам міждисциплінарні програми. Сьогодні саме в областях, що існують на стиках наук, проходять най передові дослідження. Так що студентам, зацікавленим в нових відкриттях науки і техніки, слід звернути увагу на ці програми.
 • Проживання в країні. Іспанія вигідно відрізняється від багатьох країн невисокими цінами на оренду квартири, харчування і транспорт. Оренда однокімнатної квартири в центрі міста обійдеться приблизно в € 550 на місяць, на околиці – в € 400. Рахунок в ресторані складе € 10-30. Крім того, студентам представляють знижки в музеях, кафе і магазинах, а також пільговий проїзний на транспорт.

Що слід знати про освіту в Іспанії?

Вступ. Якщо абітурієнт отримав середню освіту за межами ЄС, то, щоб вступити на бакалаврат, йому необхідно скласти 4 письмові іспити (Selectividad):

 • з іспанської мови;
 • з іспанської історії або філософії;
 • з однієї з наступних іноземних мов: англійської, французької, італійської, португальської або німецької;
 • з обраної самим абітурієнтом дисципліни.

Вступні іспити проводяться в два заходи: в червні і вересні. Якщо абітурієнт не зміг поступити в червні, він може спробувати ще раз у вересні.

Іноземний абітурієнт, що поступає на програми магістратури або докторантури, зобов’язаний надати в спеціальну комісію іспанського університету перелік вивчених їм предметів, після чого приймається рішення про можливість зарахування. Необхідно також надати рекомендаційний лист з вищого навчального закладу, в якому абітурієнт раніше навчався.

Підготовчі курси. При багатьох іспанських університетах діють підготовчі курси для місцевих та іноземців. Вони проходять не тільки для школярів, але і для вступників до магістратури і на MBA програми. Деякі курси, за умови закінчення їх з високими оцінками, дозволяють зарахувати абітурієнта до університету без вступних іспитів.

Виберіть відповідну програму і навчальний заклад

University of Bаrcelona
University of Bаrcelona
Розташування: Барселона, Іспанія
Тип: державний університет
Мова навчання: іспанська, англійська
Бакалавр:
Магистр:
Відгуки наших клієнтів

Все чудово! Завдяки нашій з Вами сумісній праці я у країні своєї мрії!

Марина - Deakin University, Австралія

Хочу розповісти про свої враження від табору. Якщо честно, то спочатку було не пособі, бо усі, крім мене, були з однієї країни. Але вже досить швидко, в більшості, завдяки кураторам, почала почувати себе комфортно. У нас кожен день були уроки розмовної англійської, деколи, вчитель навіть вчив нас чеським словам. Я з моїми новими друзями відвідала багато різноманітних країн, деякі мені ну дуже сподобалися. Також після табору у мене з’явилася мотивація вчити інші мови, наприклад, іспанську. Та прокачувати свій рівень англійської.

...
Олександра Хіміч - мовний табір ISN, Чехія

Обучение супер! Общежитие тоже супер!
Не просто всё нравится, а я в самом настоящем восторге! Спасибо вам большое за всё! Если бы не вы, я бы не была сейчас столь счастливой!

Надія Радченко - BPP University, Лондон, Великобританія

1,5 часа индивидуального занятия с носителем английского языка пролетают незаметно. Всё чётко, ясно и системно. А знаете, я уже и не помню, когда делала домашку с такой радостью)) Теперь вообще не боюсь этого теста, страх исчез. Спасибо огромное! Вы самые лучшие курсы по IELTS!

Олександра Харченко - підготовка до IELTS, ATLAS Academy

Всім привіт! Я студент канадського коледжу спеціальності Computer Science. Навчаюся у місті Ванкувер, дуже гарне та комфортне місто для життя. Саме тут можна поєднати навчання, прогулянки з друзями по місту та виїзди на природу неймовірної краси в межах міста. А найголовніше що гнучкий графік навчання дозволяє поєднати все це і навіть залишається час на дорогоцінний сон який так необхідний для студента. Хочу подякувати компанії Атлас, а особливо Аліні, яка консультувала мене про навчання в Канаді. Дуже задоволений співпрацею.

Роман Герасименко - Langara College, Ванкувер, Канада

Ми хочемо висловити щиру подяку міжнародній компанії ATLAS за надану можливість відвідати курс з англійської мови в одному з найкращих коледжів Лондону David Game College. Це була незабутня, надзвичайно насичена, інформативна поїздка, яка надала нам змогу збагатити свій досвід та набути нових знань, розширити світогляд та стати справжніми культурними дипломатами України, несучи позитивний меседж іншим слухачам з багатьох країн. Щодо побуту, то варто наголосити про надзвичайно зручне розташування коледжу та гуртожитку (центр Лондону) ̵...

Куделько З.Б., Богатирець В.В. та студенти ЧНУ - David Game College, Лондон, Великобританія

Привіт всім студентам і просто любителям пригод. Повернувшись з Лондона декілька днів тому, можу з впевненістю сказати воно того варте! Об’їздивши майже всю Європу, моєю мрією все ще лишався Лондон. Через необхідність відкриття Британської візи ніяк не виходило туди потрапити. Про можливість поєднати навчання з відпочинком дізналась від подруги і на 100% рада що поїхала. Моє навчання проходило в ранкові години, група 10-12 людей, викладач super open mind знаходив підхід до кожного і засвоювати матеріал було достатньо легко і не менш...

Марія Туник - мовні курси, Kensington Academy of English, Лондон, Великобританія

Я дуже задоволена! Дуже швидко пролетіли 3 місяці. Школа класна, вчителі класні, студенти теж. Рекомендую!

Єва Боролич - Talk Language Schools, Miami, США

Дякую, що допомогли мені, завжди підтримували. Обіцяю, що згодом знову звернуся до Вас.

Марина Кошкіна - EC English School, Мальта

Спасибо команде ATLAS за хорошо спланированное и увлекательное путешествие в Германию! Языковые курсы во Фрайбурге мне очень
понравились. Обязательно приду за помощью ещё раз и буду рекомендовать вашу образовательную компанию своим друзьям и знакомым. Всё профессионально и ответственно.

Віталій Лисенко - мовна школа Alpadia, Німеччина
Кращі табори в одному місці
Ми збираємо для вас найкращі пропозиції в одному місці
Безкоштовні послуги
Заявки до навчальних закладів напряму
Ваші замовлення, зроблені на нашому порталі, потрапляють безпосередньо в навчальні заклади.
Тематичні новини
Як уникнути виходу з ладу електротехніки під час навчання за кордоном

Поради з пошуку відповідного адаптера для розетки і перетворювача живлення Є одна річ, яку забувають упакувати у валізу багато студентів, вирушаючи за кордон, хоча про це згадувалося неодноразово майже в кожному керівництві по від’їзду за кордон. Багато нехтують цим маленьким дорогоцінним девайсом, купуючи припаси для поїздки за кордон і упаковуючи свої валізи напередодні від’їзду. Ми …

Система вищої освіти в країні

 • Бакалаврат. Навчання на бакалавраті займе 4 роки, що відповідає 240 ECTS. Щороку студенти пишуть курсові роботи, а на останньому курсі – випускну дисертацію, яка оцінюється в 30 ECTS. Додаткові освітні кредити можна набрати за факультативи та участь в університетських заходах. Курсів за вибором досить багато, але все ж їх менше, ніж обов’язкових предметів.
 • Магістратура. Магістратура в Іспанії триває стандартно 1-2 роки і дорівнює 180 ECTS. Залежно від програми навчання, її ділять на професійну, академічну і дослідницьку. Якщо магістратура орієнтована на отримання компетенцій у певній спеціальності, то її називають професійною. Академічні та дослідницькі магістерські програми слід вибирати майбутнім вченим. Один від одного вони відрізняються тим, що перша пов’язана більше з теорією, друга ж – з роботою в лабораторії.
 • Докторантура. Для отримання ступеня Ph.D. знадобиться 3 роки. Аспірантура ділиться на два періоди (ciclos): перший рік віддається лекціям та семінарам, два наступних – написанню дисертації. Після закінчення навчання студент повинен захистити своє дослідження перед комісією. Докторські програми зазвичай викладають в аспірантських коледжах (doctoral colleges), існуючих при університетах, але також вони бувають в дослідних інститутах.

Навчання в Іспанії англійською мовою

Іспанія пропонує найбільше число освітніх курсів англійською мовою в Європі, особливо вони поширені в магістратурі. Також в іспанських ВНЗ досить багато двомовних програм, де частина курсів викладається іспанською, інша – англійською.Мінімальне знання англійської мови – IELTS 6.0.

Можливість роботи під час навчання

Студентська віза дозволяє студенту працювати 4 години на день. Після отримання пропозиції на роботу для офіційного працевлаштування необхідно подати документи в префектуру (Subdelegación del Gobierno): це паспорт, довідка про часи навчання та копія контракту, де зазначено час роботи. Для згоди префектури важливо, щоб час навчання і роботи не перетиналися. Розгляд проходить протягом п’яти тижнів.

Знайти роботу з гнучким графіком в Іспанії досить складно. Роботодавці більш охоче наймають співробітників, готових працювати повний робочий день. Більшість студентів обирають фріланс, що дозволяє їм працювати у зручний для них час з дому.

Перспективи і можливість працевлаштування

 • В Іспанії. Криза 2008 року призвела до стрімкого зростання числа безробітних в Іспанії. За останні кілька років уряду вдалося знизити цей показник, але він залишається як і раніше високим: 17% людей не мають роботи. Більшість безробітних – молоді фахівці (39% на 2019 рік). У такій ситуації знайти роботу для іноземця буде вкрай складно.
 • В Європі. Випускники іспанських ВНЗ легко влаштуються на роботу в Євросоюзі, так як вони мають передові знаннями та необхідні професійні компетенціями. У рейтингу QS з працевлаштування випускників 9 іспанських університетів знаходяться в топ-200.
 • В Україні і країнах СНД. Іспанський диплом котирується вище ніж місцевий. Випускник без проблем знайде високооплачувану роботу в рідній країні.
 • Академічна кар’єра. Якщо порівнювати Іспанію з іншими європейськими країнами, то тут іноземцю буде складніше отримати посаду в університеті. Це пов’язано в першу чергу з бюрократичною процедурою прийому іноземного співробітника, що вимагає безліч документів. У престижних іспанських університетах багато лекторів з-за кордону, проте в цілому їх відсоток в країні низький.

ATLAS рекомендує наступні ВНЗ в Іспанії:

 • Castelldefels School of Social Sciences
 • GSM Barcelona
 • EU Business School
Залишилися питання? Задайте їх нам!