Вища освіта в Німеччині
Літній табір в Берліні
Alpadia табір: Прекрасне розташування біля озера Багаточисельні спортивні майданчики та приватний пляж Розваги та магазинчики на території табору Яскраві та просторі класи для інтерактивних занять Безкоштовний WI-FI Великий вибір екскурсій та додаткових розваг Кількість годин: стандартний курс – 20 уроків / тиждень Проживання: резиденція (3-х місні номери з ванною кімнатою) До програми входить: Проживання та харчування; Цілодобовий …
Переваги вищої освіти в Німеччині для українців
Приємна, доступна вартість програм. Ціна освіти у ВНЗ для українців становить від 500 до 1500 євро за семестр. Ця цифра в кілька разів менша за вартість програм у США, Великобританії та Франції і практично відповідає рівню цін в Україні. У деяких державних навчальних закладах отримання першої та другої вищої освіти безкоштовне.
Принцип академічної свободи. Студент має право самостійно складати і коригувати свій план занять. За відгуками випускників, такий підхід є ефективним при високому рівні самодисципліни.
Можливість навчання англійською мовою в Німеччині для українців. Для іноземців, що мають недостатній рівень володіння німецькою мовою, існує ряд спеціальностей, що пропонують заняття англійською мовою.
Також офіційно студентам надається право на роботу до 120 днів на рік. Зазвичай ціна такої роботи становить 5-10 євро на годину. Маючи після випуску диплом німецького ВНЗ та досвід роботи, Ви матимете цінність на ринку праці. Університети Німеччини укладають партнерські угоди з навчальними закладами Франції, Англії та Америки, тому українцям надається можливість провести кілька семестрів в іншій країні.
Умови вступу до вищих навчальних закладів Німеччини
Для зарахування потрібно виконати дві основні вимоги.
- Мати достатній освітній рівень для вступу до ВНЗ: подавати документи можуть лише ті студенти, що закінчили після школи мінімум один курс українського ВНЗ або пройшли німецьку підготовчу програму Studienkolleg, що триває приблизно 1 рік та покриває різницю між українською та німецькою шкільними освітами.
- Добре володіти німецькою мовою (або англійською – для тих, хто вирішив обрати англомовну програму). Орієнтовний рівень: В1–С1.
Щоб здобути вищу освіту в Німеччині, не потрібно складати ніяких додаткових іспитів. Виняток – лише деякі творчі спеціальності, де зазвичай потрібно надати портфоліо, або подібні матеріали.
Список документів досить великий та індивідуальний.
Це можуть бути:
- шкільний атестат із додатком;
- мовні сертифікати;
- мотиваційний лист;
- автобіографія;
- фотографії;
- диплом про вищу освіту з додатком (або копія наказу про зарахування для тих, хто ще вчиться);
- інші в залежності від конкретно вашої ситуації, обраної спеціальності і т. п.
Крім того, якщо ви збираєтесь вступати до кількох ВНЗ – будемо збирати різні пакети документів.
Підготовчий коледж (Studienkolleg)
Studienkolleg – це підготовка іноземних студентів для навчання у ВНЗ Німеччини тривалістю 1 рік. Сьогодні в Німеччині існує 26 таких підготовчих коледжів. Документи, як правило, подаються тільки через конкретний університет. У різних ВНЗ відрізняються терміни подачі документів. Навчання триває один рік і закінчується зкладанням іспитів з німецької мови та інших предметів в залежності від обраного вступником напрямку. У коледжі існує кілька напрямків курсів, які можна обрати залежно від спеціальності, яку Ви хочете вивчати у ВНЗ Німеччини.
Курс М: медицина, фармацевтика, біологія.
Курс T: математичні, технічні або природничі науки.
Курс W: Економічні, соціальні та політичні науки.
Курс G / S: Гуманітарні науки, філологія, соціальні та політичні науки.
Для вступу до коледжу необхідно також мати рівень німецької не нижче В2 і скласти відповідні вступні іспити. У більшості випадків це іспит з німецької мови. Іноді, можливі й інші вступні іспити: з математики та інших предметів (в залежності від обраної програми).
Плата за навчання у державному підготовчому коледжі невелика і складає близько 400 євро на семестр. До речі, той, хто навчається в підготовчому коледжі, вже має статус студента.
Навчання англійською в Німеччині для українців
У Німеччині можливе навчання як німецькою, так англійською мовами. Вибір англомовних спеціальностей досить широкий. Якщо Ви хочете вчитися в Німеччині англійською мовою, потрібно надати сертифікат іспиту про здачу англійської мови, як правило, TOEFL або IELTS.
Навіть якщо зараз Ви володієте мовою на недостатньому рівні, можна за короткий час підтягнути її з носієм а нашій академії, або навіть за кордоном. ATLAS Academy пропонує курси англійської та німецької мов у режимі онлайн (Skype, Zoom), а також курси німецької в Німеччині або Австрії.
Навчання німецькою
В університетах Німеччини не існує вступних іспитів, достатньо лише довести, що рівень німецької вступника підходить для навчання. Для цього необхідно надати сертифікат одного з наступних німецьких мовних іспитів:
- TestDaF (мінімум з усіма 4);
- DSH 2, або DSH 3.
- Іспит німецького культурного центру ім. Гете;
- Великий або Малий мовний диплом (Kleines oder Großes Sprachdiplom des Goethe-Instituts);
- Мовний диплом Конференції міністерств культури другого ступеня (Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz – Stufe II.).
Тим абітурієнтам, що не володіють німецькою мовою, або чиї знання не відповідають необхідному рівню, компанія ATLAS пропонує програми вивчення німецької в Україні, або курси німецької в Німеччині.
Вартість вищої освіти в Німеччині
Освіта німецькою мовою в державних ВНЗ є безкоштовною. Хоча додатково сплачуються так звані «студентські семестрові збори» – зазвичай це 100–300 євро в семестр (зазвичай сюди включені витрати на отримання студентського квитка, користування бібліотекою, їдальнею та іншими послугами). Освіта у приватних ВНЗ Німеччини платна – як німецькою, так і англійською мовами – від 5000 євро за семестр.
Умови проживання
Практично при всіх німецьких ВНЗ є зручні студентські кампуси з досить розвиненою інфраструктурою, але місця в них отримує лише обмежена кількість студентів. Кімната в гуртожитку коштує 200–300 євро на місяць. Деяким за такі гроші вдається знімати окреме житло за межами кампуса. Дуже популярна форма оренди – WG (Wohngemeinscfiaft), коли студенти об’єднуються та знімають одну квартиру на кілька людей.